Гідроізоляція та її призначення

З гідроізоляцією людина знайома вже не одне тисячоліття. Ще древні греки усвідомили необхідність захисту будівель від атмосферних опадів, підвищеної вологості і ґрунтових вод. У наш час волога і раніше залишається одним з головних ворогів будівництва. Так, на фундамент і підвал будівлі свій негативний вплив надають ґрунтові води, стіни і дах страждають від зміни температур і атмосферних опадів, що спостерігаються круглий рік. Але людина навчилася ефективно захищатися від водної стихії завдяки сучасним гідроізоляційним матеріалам.

Слід зазначити, що сучасна гідроізоляція має безліч підходів і рішень, а, як результат, величезна різноманітність різних матеріалів. Їх можна класифікувати за способом нанесення, за фізичними властивостями, за сферою застосування, а також за переважаючими компонентам.
Виникає питання: як же серед цього різноманіття гідроізолюючих матеріалів вибрати кращий? На жаль, тут важко беззастережно віддати перше місце тому чи іншому виду, так як кожен з них має свої переваги, недоліки і особливості. Система гідроізоляції не може бути універсальною і підходити до кожного об'єкту, вона підбирається індивідуально, залежно від багатьох факторів. Насамперед необхідно конкретно визначити технічну задачу, проконсультуватися з фахівцями, а вже потім зайнятися вибором матеріалу.
Нижче представлені самі основні види гідроізоляційних матеріалів, якщо класифікувати їх за фізичними властивостями:

Рулони. Цей матеріал - минуле гідроізоляції. Він є дешевим, але при цьому відрізняється недовговічністю і низькою ефективністю. Сьогодні рулони можуть застосовуватися лише на будівельних об'єктах з обмеженим бюджетом. Робота з влаштування такої гідроізоляції досить трудомістка.

Мастики. Цей матеріал відмінно підходить для роботи зі швами і тріщинами. Він являє собою пластичний розчин, в основі якого органічна речовина. Мастики відносяться до рідкої гідроізоляції. Найбільш частіше застосовуються на покрівлі будівель, фундаментів, штучних водойм. Деякі сучасні марки мають у своєму складі полімери, що забезпечують чудову пластичність і стійкість до навантажень.
Прикладом мастики, виготовленої на основі полімерних матеріалів, може служити Гипердесмо. Вона може використовуватися як для захисту покрівель, так і для гідроізоляції бетонних конструкцій і фундаментів. Основними перевагами даного будматеріалу є: універсальність, демократична ціна, відсутність необхідності змішувати склад з рідиною, можливість утворення мастикою безшовної мембрани, відмінна зчеплення, високий ступінь еластичності, стійкість до озонового окислення і дії прямих сонячних променів. Крім цього, вона є нетоксичною та чудово протистоїть стиранню. Цей матеріал знаходиться поза конкуренцією по поєднанню ціна-якість.

Порошки. Перш ніж приступити до роботи, сухі суміші необхідно підготувати до використання - розвести з водою. До їх плюсів слід віднести швидке застигання. У результаті використання порошків утворюється міцний нееластичний шар, який добре підходить для забивання дір великого розміру і тріщин. Ось тільки для поверхонь, на які припадають великі навантаження, такий матеріал категорично протипоказаний.

Гідрофобізуючі рідини. Подібні рідини легко використовувати, адже вони не вимагають попереднього розчинення у воді. Крім того, вони легко наносяться, що особливо важливо при роботі з вертикальними поверхнями. Гідрофобізуючі рідини утворюють на стіні рівний шар з плівки, яка відмінно відштовхує вологу. Мінусом є недовговічність цього матеріалу, так як активні речовини мають властивість вимиватися.

Плівки. Плівки виробляються на основі органічного пластику та поліетилену. Вони мають досить багато переваг перед іншими гідроізоляційними матеріалами: еластичність, стійкість до фізичних впливів, довговічність. Рекомендується використовувати плівки на горизонтальних поверхнях (стать, покрівля). Дуже часто вони вдало поєднуються з іншими видами гідроізоляційних матеріалів.
Окремою групою слід виділити також гідроізоляційні матеріали на основі полімочевини. Їх нанесення проводиться шляхом розпилення. На будь-якій поверхні полімочевина створює міцне і надійне покриття, яке не має швів і стиків.
Переваг у цього матеріалу дуже багато: він відмінно справляється з деформаційними навантаженнями, має високу водостійкість і еластичність, не має усадки. Полімочевина може використовувати в самих несприятливих кліматичних умовах, що теж є безперечним плюсом.
Часто для досягнення максимального ефекту різні види гідроізоляційних матеріалів комбінуються один з одним.