Властивості пінополіуретану — ППУ-утеплення Чернівці — ППУ-утеплення Чернівці https://www.ppu.cv.ua Thu, 27 Jun 2019 11:51:56 +0300 Joomla! - Open Source Content Management uk-ua Звукоізоляція ППУ. https://www.ppu.cv.ua/zvukoizoliatsiia-ppu.html https://www.ppu.cv.ua/zvukoizoliatsiia-ppu.html

Звукоізоляція - зниження рівня шуму, що проникає в приміщення ззовні. Кількісна міра звукоізоляції огороджувальних конструкцій виражається в децибелах. Ступінь необхідності звукоізоляції огороджувальних конструкцій залежить від характеристик використовуваних в будівництві звукоізоляційних матеріалів і дотримання всіх технологічних норм, по їх монтажу.

Звукоізоляційні матеріали - матеріали, здатні відображати шуми, перешкоджаючи подальшому поширенню звуку, або здатні поглинати звукові коливання і вібрації.

 Індекс звукоізоляції Rw - це інтегральна характеристика, що застосовується для діапазону частот 100-3000 Гц і розроблена для шумів побутового типу (розмовна мова, радіо, телевізор). Будь-який будівельний матеріал оцінюється за своїми здібностями до звукоізоляції і має свої індекс звукоізоляції (Rw). Оптимальним є показники 52 - 60 Дб.

Звукоізоляція
1.Звукопоглинаюча перешкода або спеціальний пристрій, що забезпечує звуконепроникність приміщень.
2. Система заходів, що забезпечують зниження шуму.
 
Утеплення ППУ.

Шумоізоляція - теж, що і звукоізоляція (різниця в психологічному сприйнятті: то що для вас звук - для сусіда шум, і на оборот: те що для вас шум - для сусідазвукопоглинання-sxema3 звук). Загальновідомо, що матеріали, що володіють хорошою теплоізоляцією, є хорошими Звукоізоляторами . Пінополіуретанові панелі добре зарекомендували себе в звукоізоляції огороджувальних конструкцій.
 Наша компанія здійснює звукоізоляцію будь-яких приміщень: офісів, барів, ресторанів, студій, квартир і т.д. методом напилення ППУ.
 Основна перевага такого способу звукоізоляції у відсутності щілин, зниженні вібрації несучих елементів огороджувальних конструкцій. Особливо добре різницю, можна помітити на металевій покрівлі з ППУ і без пінополіуретанової теплоізоляції. (Під час дощу шум від металевої покрівлі без ізоляції приголомшує, в той час як ту ж покрівлю з ППУ ізоляцією практично не чути). Звукоізоляція методом напилення ППУ крім основних має й інші важливі переваги:

  -  звукоізоляція є одночасно кращою теплоізоляцією
  -  немає необхідності в кріпильних елементах
  -   стислі терміни проведення робіт
  -  будь-які дизайнерські рішення не проблема (складні форми не збільшують вартості робіт).
  -   високі захистні характеристики, при дуже малій вазі (як наслідок економія на несучих і опорних елементах конструкцій).

Звукоізоляція.
Ефективна звукоізоляція ППУ - не примха, а необхідність!
Нормативних документів, що регламентують рівень шуму в повсякденному житті, існує багато. Ми ж будемо керуватися сучасними будівельними нормами, а саме
ДСТУ Б В.2.6-86:2009, згідно з яким визначаються чіткі критерії значення індексу ізоляції повітряного і ударного шумів. Тому і до вибору матеріалу для звукоізоляції вашого будинку, офісу або цеху потрібно підходити відповідально.

Вплив шуму на людину.

Адже не секрет, що людина - це така істота, яка звикає до чого, в тому числі і до постійного впливу підвищеного рівня шуму, яке вона сама часом не помічає. Але в подальшому такий вплив негативно позначається на його здоров'ї.

Так, рівень постійного допустимого шуму в квартирі або будинку не повинен перевищувати 40 дБА в денний час, а рівень допустимого максимального шуму (як тимчасове явище) - не більше 55 дБА. Згідно ж з дослідженнями, проведеними в звичайній сучасній багатоповерхівці, середній показник постійного рівня шуму в денний час склав 50,3 дБА при закритому вікні і 55,9 дБА при відкритому вікні, що перевищує нормативне значення для постійного допустимого шуму приблизно в 1, 3 рази.

Вибір матеріалу для шумоізоляції.

Скажімо прямо, що при будівництві будинків ні в минулі часи, ні тим більше в наш час питання шумоізоляції особливої ​​уваги не приділяється. Тому турбота про рівень вашого комфорту і здоров'я лягає безпосередньо на вас і на тих виконавців, які розрахують і виконають для вас цей вид робіт.

Компанія "Медіа-Пласт Україна" відповідально і професійно підходить як до вибору самого матеріалу, так і до виконання робіт по звукоізоляції на вашому об'єкті, тому віддає перевагу безшовному пінополіуретану, що наноситься методом напилення. І, як показує багаторічна практика, для цього є ряд вагомих причин.


Пінополіуретан в якості звукоізоляції - випробування звукоізоляції.
Звукоізоляцію будинку, квартири, офісу або цеху необхідно виконувати комплексно. Адже на загальний комфорт приміщення впливає як ppu porolon звукоізолповітряний рівень шуму, що проходить через огороджувальні конструкції (покрівля, стіни), так і ударний, що передається через перекриття і підлоги. Але звукоізоляційні роботи, як правило, виділяють в окремий пункт кошторису, що тягне за собою додаткові витрати.

Наша компанія пропонує вам виконати теплоізоляційні і звукоізоляційні роботи ОДНОЧАСНО, застосувавши один універсальний матеріал - пінополіуретан, що значно скоротить ваші фінансові витрати на ізоляції стін, покрівлі та перекриття.

Справа в тому, що володіючи чудовими теплоізоляційними властивостями, зразок ППУ, що пройшов тестування в лабораторії НДІ будівельних конструкцій, показав результати по шумопоглинанню в 21 дБ, що є хорошим показником для звукоізоляційного матеріалу. І це при тому, що щільність зразка була досить високою 40 кг / м3. Пінополіуретан ж щільністю 28 - 30 кг / м3 збільшить цей показник приблизно в 1,5 рази.

Особливості технології виконання шумоізоляції з ППУ.
Крім того, ППУ ізоляція наноситься на поверхню підлоги або перекриття методом напилення, а значить, безшовно і монолітно з можливістю перекрниття швів, стиків, що відповідає ДСТУ, згідно з яким стяжка і нанесене на неї підлогове покриття повинні бути "плаваючими", тобто не стикатися зі стінами. Пінополіуретан ж в даному випадку, який використовується в якості теплоізоляції перекриття, створює свого роду басейн для заливною стяжки, і тим самим додатково перешкоджає поширенню ударного шуму на стіни.

На стіни, фасад та покрівлю (мансарду) будівлі напилюваний пінополіуретан може бути нанесений в якості звукоізоляції як зсередини, так і зовні, а звукоізоляцію внутрішніх перегородок можна зробити пінополіуретаном, використовуючи метод заливки.
Незаперечні переваги пінополіуретану ППУ в якості звукоізоляції.
І, звичайно ж, головними перевагами ППУ перед іншими ізоляційними матеріалами є його екологічна чистота і довговічність. Численні дослідження і санітарні сертифікати підтверджують даний факт, а Державна служба СЕС навіть рекомендує його як ізоляційний матеріал в харчовій промисловості, в кожному побутовому холодильнику чи морозильнику, бойлері вже довший час без проблем служить пінополіуретан.

Відносно ж довговічності матеріалу, то замовляючи послугу шумоізоляції в нашій компанії ви купуєте ефективну тепло-, гідро- і звукоізоляцію одночасно ЗА ЦІНОЮ ОДНОГО МАТЕРІАЛУ, який прослужить вам більше 50 років без заміни та ремонту.
Телефонуйте нам за телефоном: (099)
43-22-882

Настав час приймати рішення!

Начало формыТелефонуйте нам і Ваші проблеми будуть вирішені.

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості пінополіуретану Fri, 22 Apr 2016 08:28:20 +0300
Біологічна стійкість ППУ https://www.ppu.cv.ua/biolohichna-stiikist-ppu.html https://www.ppu.cv.ua/biolohichna-stiikist-ppu.html

БІОЛОГІЧНА СТІЙКІСТЬ ППУ
Гризуни не їдятьСтійкість пінополіуретану до дії бактерій гниття, цвілі і грибків залежить від вмісту вологи в матеріалі. В відкрито - комірчастому матеріалі – мін вата, пінопласт, ековата інші, створюються набагато сприятливіші умови для зростання цих організмів, ніж у закрито-комірчастому пінополіуретані. Дійсно, при дослідженні біологічної стійкості жорсткого закрито-комірчастого пінополіуретану зростання грибків цвілі інших мікроорганізмів виявлено не було.

Гризуни та комахи  просто не гризуть ППУ, тому що не люблять, їх шлунки пінополіуретан просто не перетравлюють. Більше того ППУ – хімічно стійка сполука, яка не розчиняється навіть в концентрованій соляній кислоті, а тільки набухає при зануренні у соляну кислоту, тому розчинити ППУ не під силу жодним комахам, гризунам чи іншим біологічним організмам. 
На науковій мові: зближення уретанових груп у макромолекулі поліуретану підвищує біологічну стійкість полімеру. Так, ППУ, отриманий із застосуванням розгалужених діолів або бісфенол, як правило, мають відносно високу стійкість до дії ферментів. Порівняння пінополіуретанів на основі різних диізоціанатів показало, що полімери на основі лінійного диізоціаната (гексаметілендіізоціаната) значно менш чутливі до мікробіологічних факторів, ніж пінополіуретани на основі циклічних диізоціанатів, причому найбільш чутливі пінополіуретани на основі ТДІ.

Водопоглинання пінополіуретану залежить від особливостей його композиції і щільності. За 24 год водопоглинання пінополіуретан не перевищує 1-3%. Водопоглинання знижується, в міру збільшення щільності. У деяких пінополіуретанів знизили водопоглинання в 4 рази за рахунок введення в рецептуру касторової олії або гідрофобізуючих домішок.

Особливо важлива водостійкість пінополіуретанів для судноплавства. Проводилися дослідження тривалого впливу води на пінополіуретан-3 і пінополіуретан-3С. Стінки пінополіуретану повільніше поглинають воду. Пінополіуретан, спінений фреоном-11, за 3 роки абсорбував не більш 0,95кг / м², а пінополіуретан, спінений вуглекислим газом, за той же період абсорбує 1,1 кг / м². Залежність водопоглинання від тривалого впливу води виражається формулою           W = W01b, в якій W - це водопоглинання за час г; W0 - це водопоглинання за 1 годину тесту, б - це коефіцієнт (для пінопластів б дорівнює 0,22). За такою формулою визначається водопоглинання пінополіуретану за результатами короткочасних випробувань при тривалій витримці. Було встановлено, що при тривалому впливі води, пінополіуретан відрізняється хорошою стійкістю форми.

 

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості пінополіуретану Thu, 09 May 2013 16:46:09 +0300
Про пожежобезпечність ППУ https://www.ppu.cv.ua/pro-pozhezhobezpechnist-ppu-minvaty-ta-inshykh-utepliuvachiv.html https://www.ppu.cv.ua/pro-pozhezhobezpechnist-ppu-minvaty-ta-inshykh-utepliuvachiv.html

ППУ не горитьЯк вже говорилося сучасні ППУ як більшість матеріалів горять, але вогонь не поширюють, тобто є самозатухаючими.
Однією з головних причин популярності ППУ в 50-ті роки минулого сторіччя вважається вогнестійкість пінополіуретану, тільки в зоні відкритої дії полум'я ППУ починає плавитися, як тільки джерело прибирають, полум'я загасає. Завдяки цим властивостям ППУ використовується у військовій авіаційній промисловості для зниження ваги конструкцій і захисту паливних систем від загоряння та вибуху при їх поражені. В даний час пінополіуретан активно використовується у військовій техніці (танки, БТР, БМП), дозволяючи захистити екіпаж як від морозів, так і від спеки. Все частіше ППУ стали застосовувати під бронею важкої техніки в якості пасивного захисту від впливу запальних снарядів. Матеріал оплавиться в місці ураження і запобігає поширення вогню. Із року в рік відбувається збільшення кількості областей, в яких застосовується даний теплоізоляційний матеріал.
На закінчення про горючість ППУ: самозагасання і пониження швидкості горіння досягається за рахунок введення антипіренів, які «зашиті» в закрито-комірчасту структуру і знаходяться там впродовж всього терміну служби матеріалу.

Регулюючи процес деструкції хімічними, фізичними і енергетичними факторами  можна підвищити термостійкість пінополіуретану.
          Для того щоб практично підвищити вогнестійкість пінополіуретану можна застосувати один з двох способів: ввести наповнювачі або хімічно модифікувати композицію. Наповнювачі застосовуються частіше. В їх ролі виступають мінеральні наповнювачі, азот, фосфоровмісні сполуки сурми, галоген. А ось хімічна модифікація рецептури досить дорогий і трудомісткий процес.

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості пінополіуретану Fri, 12 Apr 2013 12:31:20 +0300
Про паропроникність і пароізоляцію, пліснявіння і гниття https://www.ppu.cv.ua/pro-paropronyknist-i-paroizoliatsiiu-plisniavinnia-i-hnyttia.html https://www.ppu.cv.ua/pro-paropronyknist-i-paroizoliatsiiu-plisniavinnia-i-hnyttia.html

Якісний закрито-комірчастий ППУ (сучасні ППУ мають закриті комірки більше ніж на 95%) не вимагає пароізоляції. Цей утеплювач взагалі не поглинає вологу.

Для більш ясного розуміння наскільки важливий відсоток закритих комірок, наведемо наступний приклад: в морозильній камері (-18 гр С) щілину з пістолета з монтажною піною запінюється закрито-комірчастий ППУ 70%. Через рік ППУ був повністю зруйнований, що говорить про те, що 30% відкритих осередків достатньо, щоб зруйнувати ППУ, в той час як якісний ППУ з закритими осередками у 95% працює на цій же щілини ось вже більше 5 років.

paraizol 1Таким чином, відкрито-комірчастий утеплювач - пінопласт, мінвата, ековата потребують захисту якісною пароізоляцією це є необхідною умовою нормального функціонування такого утеплювача. Коли мова йде про клімат, в якому різкі негативні температури це є непорушним правилом. Однак ППУ навіть в умовах великих і частих перепадів температур, коли про його руйнування не йдеться, працює краще, оскільки його теплопровідність практично не змінюється, в той час як теплопровідність відкрито-комірчастого утеплювача, в  якому з часом накопичується волога, істотно зростає.

Ековата, піносплат, мін вата є відкрито-комірчастими утеплювачеми, тому в нашому суворому кліматі однозначно вимагають належної пароізоляції. Підсумуємо: Чим більше вологи набирає утеплювач - тим більше вологість істотно змінює теплопровідність ековати, мін вати, пінопласту (з 0.04 до 0.08) срок експлуатації при цьому зменшується до 8-10 років, в той час як ППУ практично не змінює свого коефіцієнта теплопровідності від вологості (складає 0.02 для кращих ППУ) і працює в такому режимі понад 35 років.

Постійна вологість пористих (пухких) матеріалів, особливо целюлози призводить до цвілі і гниття, виникнення комах, грзунів (якщо така і не спостерігається перші рік - два, тільки завдяки хімікатам в цих метаріалах, яких навіть цвіль не бере). Всі ці процеси (цвілі, гниття, комахи, гризуни) проходять тільки при наявності вологи, тому дуже важливим чинником для теплоізолятора є відсутність здатності до накопичення вологи.

Висновок про те, який утеплювач вигідніше і безпечніше застосовувати для будівельних, ізоляційних та інших робіт, робіть самі.

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості пінополіуретану Fri, 12 Apr 2013 12:30:11 +0300
Екологічність ППУ https://www.ppu.cv.ua/ekolohichnist-ppu.html https://www.ppu.cv.ua/ekolohichnist-ppu.html

Ecology iconТе, що Пінополіуретан абсолютно екологічний підтверджується не тільки численними гігієнічними сертифікатами, але і фактичним станом речей: Висока хімічна стійкість - визначає дуже високий термін служби матеріалу, а, отже, і екологічність (ППУ, як в загальному, то й просто поліуретан, не розкладається , так як не взаємодіє, ні з чим, тобто абсолютно інертний).

З пінополіуретану виготовляють матраци, подушки, всі транспортні сидіння, дивани і крісла.

Саме ППУ застосовується в якості теплоізолятора в холодильниках і бойлерах, термостатах і інших девайсах, що безпосередньо стикаються з продуктами споживання людини.

ППУ активно використовується в бджільництві. З нього виготовляють сучасні вулики.

Пінополіуретан знаходить застосування і в септиках, для створення поверхонь, де живуть численні бактерії (навіть камінь руйнується швидше).

 З цього матеріалу виготовляються численні медичні пристосування, які не тільки перебувають у контакті з препаратами, але й зі слизовими оболонками людини (наприклад, для зняття зліпків в стоматології).

У підсумку можна зробити висновок, що весь світ «збожеволів» і в гігантських обсягах споживає ППУ, причому людина безпосередньо контактує з цим матеріалом. І це дійсно так. Адже звинувачувати, наприклад бджолярів (ідейно екологічних людей) в «неекологічному виробництві» меду  недоречно.

Також однією з великих переваг Пінополіуретану, як утеплювача будинків, приміщень, підвалів, складів та ін будов, є те, що його не псують гризуни. І саме з тієї ж самої банальної причини - хімічної стійкості. Травна система щурів і мишей з нею просто не справляється.

 Для довідки: ППУ створюється з поліолу і ізоціонатів, які виробляються на заводах (вартістю в мільярди доларів) відомих світових транснаціональних компаній (BASF, BAYER, DOW, PURINOVA).

Точно такий самий пінополіуретан знаходиться у вашому домашньому холодильнику чи морозильнику, а також в бойлері для нагріву води, і саме видатні властивості ППУ не дозволяють витікати холоду з морозильника при -18С, а стінки бойлера не гарячі хоча вода в бойлері 80С.

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості пінополіуретану Fri, 12 Apr 2013 12:24:40 +0300
Основне про пінополіуретан https://www.ppu.cv.ua/shcho-take-pinopoliuretan.html https://www.ppu.cv.ua/shcho-take-pinopoliuretan.html

Пінополіуретан (ППУ) - теплоізоляційний і гідроізоляційний матеріал, що має малу вагу і відмінну міцність, своєрідну структуру, завдяки якій має найменший коефіцієнт теплопровідності у порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами.
Пінополіуретан (ППУ) - різновид пластмас з комірчастою структурою. Згідно своїми властивостями, пінополіуретан визнаний у всьому світі полімером № 1.
Пінополіуретан (ППУ) - ізоляційний матеріал з низьким коефіцієнтом теплопровідності, в якому тільки 3% від обсягу ППУ складає твердий матеріал, що представляє каркас з ребер і стінок, решта 97% складають закриті пори, заповнені ізоляційними газами і повітрям, які є поганим провідником тепла.
Пінополіуретан (ППУ) - це двокомпонентна суміш складається з:
• Поліольні компоненти (компонента «А»), що містить поліоли, каталізатори, стабілізатори, спінювач і антипірениpinopoliuretan vyglad
• Ізоціонатного компонента (компонента «Б»).
В результаті синтезу компонента А і компонента Б (обидві речовини є похідними нафти) отримують пінополіуретан, а за рахунок зміни рецептури та режимів переробки вдається отримати великий асортимент кінцевих продуктів - від м'яких еластичних матеріалів до жорстких і твердих, з різними густиною і фізико-механічними параметрами .
Пінополіуретан (ППУ) - високий ступінь зчеплення з різними будівельними матеріалами такими як: цегла, метал, деревина, штукатурка і т.п.
Пінополіуретан (ППУ) - матеріал, стійкий до кислотних і лужних середовищ, не схильний до гниття, цвілі і гризунам, не впливає на фізіологію людини, що підтверджують сертифікати видані ФС по нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини.
Пінополіуретан (ППУ) - або поліуретанова піна - теплоізоляційний матеріал, який дозволяє покривати поверхні будь-якої складності і форми, повторюючи в точності конструкцію і отримуючи покриття без єдиного стику з високим ступенем вологостійкості, перешкоджаючи утворення корозії.
Пінополіуретан (ППУ) - матеріал з гарантованим терміном служби від 25 років.
В даний час розрізняють наступні види пінополіуретанів: жорсткий, еластичний і інтегральний. Головними споживачі еластичних ППУ - це звичайно ж меблева промисловість і машинобудування; жорстких ППУ систем - будівництво, холодильна техніка, кораблебудування.

Сфери застосування Пінополіуретану

Сфера використання пінополіуретану дуже і дуже широка і охопити всі напрямки в рамках однієї статті не представляється можливим. Але постараємося розібрати основні з них, де пінополіуретан отримав широке поширення і зустрічається кожному з нас практично повсякденно. Хоча ми і не замислюємося про це - але без полімерів і поліуретану зокрема наше повсякденне життя дуже сильно б змінилася. Отже, пінополіуретан використовується:
• у автомобільній промисловості в якості наповнювача автокрісел і шумоізоляції салону транспортних засобів;
• у меблевій та легкій промисловості в основному використовуються так звані м'які пенополіурітан у вигляді наповнювача і матеріалу прокладки м'яких меблів, подушок, матраців, при формуванні манекенів і ін. З причини того, що ППУ варіюється по щільності, - це позначається на рівні пружності кінцевих виробів;
• у м'яких дитячих іграшках теж вельми часто використовують саме ППУ в якості наповнювача - це легко пояснюється тим що даний матеріал повністю екологічно і біологічно нейтральний;
• у взуттєвій промисловості як супінаторів та інших елементів взуття;
• в якості холодо-ізолятора в побутових, а так само торгових холодильниках, великих холодильних камерах і в транспортній холодильній техніці;12
• в якості тепло-ізолятора в магістральних трубопроводах, а так само ізоляції низькотемпературних трубопроводів хімічної промисловості;
• при будівництві швидко-монтованих промислових, а так само цивільних конструкцій (у складі сендвіч панелей);
• ну і звичайно ж однією з поширених сфер використання ППУ є застосування його в якості теплоізоляції, а так само акустичної та гідроізоляції при будівництві, капітальному ремонті житлових будинків, складів, ангарів, приватних заміських будинків, виробничих цехів, гаражів та інших будівель. 

Статистичні дані застосування Пінополіуретану ППУ

Дослідження показали, що Пінополіуретан (ППУ) більш універсальний в застосуванні, ніж ПВХ, пінополістиролу або мінеральної вати. Наприклад, у США використання пінополіуретану в якості утеплювача покрівлі почали використовувати з початку 70-х років минулого сторіччя, а в даний час частка ППУ на ринку теплоізоляції промислових і адміністративних будівель більш ніж значна. Споживання жорстких ППУ в 1975 р. в США склало 163 тис . тонн з них на цілі будівництва 55%, виробництво холодильних камер і приладів - 20%, решта розподілилася в транспорті, ракетній і космічній техніці та інших галузях промисловості.

Приклад:

Покрівля 2-го за величиною в світі стадіону з куполоподібної дахом (185 000 м2) в Луїзіані (США) була побудована із застосуванням технології напилення ППУ в 1974 році. В 1989году проведена заміна верхнього захисного шару, після чого покрівля продовжує нести свою службу, не маючи не єдиної протечки.

Порівняння ППУ з традиційними тепло-ізоляторами:

Тепло-ізолятор

Щільність, кг/м3 

Коеф. тепло-сті, Вт/м.К

Термін експлуатації, років

Діапазон робочих. температур, оС

ППУ жорсткий

35-200

0,019-0,035

Більше 30

-80…+180

Мін. вата

15-150

0,052-0,058

5-10

-40…+300

Пробкова плита

220-240

0,050-0,060

3

-30…+90

Пінобетон

250-400

0,145-0,160

10

-30…+120

Пінополістирол

15-35

0,043-0,064

15

-80…+80


Застосування ППУ дозволяє збільшити корисний об'єм виробів, будівель і споруд за рахунок зменшення в 2-2,5 рази товщини теплоізоляції в порівнянні з традиційними теплоізоляційними матеріалами. Наприклад, згідно з діючими нормативами (СНиП П-3-79) товщина теплоізоляції під статевим покриттям 1-го поверху в житлових будинках становить:

Вид теплоізоляції

Товщина теплоізоляції

Пінополістирол не менше

210 мм

Плити ППЖ

230 мм

ППУ

90 мм

Де застосовувати?

• Для утеплення веранд, горищ, стін і дахів заміських будинків і дач;
• Балконів, лоджій, металевих ангарів, контейнерів, гаражів і торгових павільйонів;
• При виготовленні і ремонті яхт, катерів, трейлерів і рефрижераторів;
• В якості герметизуючої піни;
• Для зазорів, тріщин, порожнин і стиків у всіх будівельних застосуваннях;
• По периметру вікон і дверей, по стику стін і перекриттів;
• Для ізоляції та герметизації каналів, з'єднань.

 

Від демпфуючих властивостей, ступеня еластичності, повітропроникності, товщини ізоляційного шару і інших властивостей залежить звукопоглинаюча  здатність пінополіуретану.
Звукопоглинаючі властивості пінополіуретанів можна підвищити різними способами:
• в зоні високих частот. При перфоруванні плівкових покриттів.
• в зоні середніх частот. Необхідно підібрати рецептури так, щоб резонансні частоти полімерних перегородок були поза межами робочого діапазону частот звукових коливань.
• в зоні низьких частот. Необхідно підібрати величину повітряного простору між вібруючою конструкцією і шаром пінополіуретану.

Пінополіуретани мають високу хімічну стійкість. Навіть до межі допустимої концентрації пари хімічних речовин не руйнують пінополіуретан.
Стійкість пінополіуретанів до бензолу, бензину, розбавлених кислот, олив, пластифікатора, спиртів, обмежена стійкість до кетонів, ефірів, концентрованих кислот розширює використання їх в нафтохімічній та хімічній промисловості.

Пінополіуретани, нанесені на металеву поверхню, захищають її від корозії. ППУ наноситься безшовним шаром у вигляді плівки, яка утворюється в процесі спінювання на поверхні  з боку металу і з боку зовнішнього середовища. Залежно від ступеня пошкодження шару покриття і від марки пінополіуретану визначається ефективність захисту.

       Водопоглинання пінополіуретану залежить від особливостей його композиції і щільності. За 24 год водопоглинання пінополіуретан не перевищує 1-3%. Водопоглинання знижується, в міру збільшення щільності. У деяких пінополіуретанів знизили водопоглинання в 4 рази за рахунок введення в рецептуру касторової олії або гідрофобізуючих домішок.

Особливо важлива водостійкість пінополіуретанів для судноплавства. Проводилися дослідження тривалого впливу води на пінополіуретан-3 і пінополіуретан-3С. Стінки пінополіуретану повільніше поглинають воду. Пінополіуретан, спінений фреоном-11, за 3 роки абсорбував не більш 0,95кг / м², а пінополіуретан, спінений вуглекислим газом, за той же період абсорбує 1,1 кг / м². Залежність водопоглинання від тривалого впливу води виражається формулою           W = W01b, в якій W - це водопоглинання за час г; W0 - це водопоглинання за 1 годину тесту, б - це коефіцієнт (для пінопластів б дорівнює 0,22). За такою формулою визначається водопоглинання пінополіуретану за результатами короткочасних випробувань при тривалій витримці. Було встановлено, що при тривалому впливі води, пінополіуретан відрізняється хорошою стійкістю форми.

Регулюючи процес деструкції хімічними, фізичними і енергетичними факторами  можна підвищити термостійкість пінополіуретану.
          Для того щоб практично підвищити вогнестійкість пінополіуретану можна застосувати один з двох способів: ввести наповнювачі або хімічно модифікувати композицію. Наповнювачі застосовуються частіше. В їх ролі виступають мінеральні наповнювачі, азот, фосфоровмісні сполуки сурми, галоген. А ось хімічна модифікація рецептури досить дорогий і трудомісткий процес.

         Атмосферостійкість пінополіуретану при температурі 30-70 ° С і вологості 98% знизиться, якщо ввести в композицію трихлоретилфосфат. А при введенні реактивного фосфату, підвищиться токсичність відпрацьованих газів.

Варто бути дуже обережними зі значним зниженням горючості, так як це може привести до збільшення маси і теплопровідності пінополіуретану. З цієї причини рекомендують покрити тонким шаром наповненого пінополіуретану поверхню раніше спіненого пінополіуретану. У таких двошарових покриттів не буде спостерігатися погіршення інших властивостей, і їх можна буде використовувати в галузях народного господарства, які потребують підвищеної вогнестійкості.
Немає необхідності вводити вогнезатухаючі добавки в заливні композиції, які використовують, щоб заповнити закриті конструкції з негорючих матеріалів, і до яких немає доступу повітря. Пінополіуретан при горінні виділяє так мало тепла, що осередки полум'я дуже легко локалізувати.

Для того щоб визначити наскільки пінополіуретан пожежонебезпечний, його тестують на тепло- , вогне- та займисту стійкість, а також визначають швидкість поширення полум'я по поверхні.
Ізоціанатний пінополіуретан погано згорає і тому його можна використовувати тривалий час при температурах від -60°C до +200 ° С і при більш високих температурах. Він може використовуватися як вогнезахисний, теплостійкий матеріал і як діелектрик. Коли він контактує з вогнем, то утворюється поверхневий шар коксу, який захищає ізольовану поверхню від високих температур і одночасно сприяє гасінню полум'я.
Протягом 10 хвилин при температурі 340 °С, температура поверхні, яка ізольована шаром пінополіуретану в 35 мм, не перевищує 50 °С.

Так як пінополіуретан не викликає корозії і є атмосферостійким, його використовують в нафтохімічній промисловості, авіації, суднобудуванні.

Як і всі інші органічні речовини, пінополіуретани змінюють свої властивості під впливом навколишнього середовища - вони старіють.
Стійкість до старіння - здатність зберігати властивості при експлуатації на рівні технічних умов - визначаються експлуатаційний термін різних матеріалів. З цієї причини в різних кліматичних регіонах протягом 5 років проводилися кліматичні випробування різних  пінополіуретанів. Випробування проводилися для того, щоб поліпшити експлуатаційні властивості, визначити гарантійні терміни служби, вивчити більш раціональне використання пінопластів в різноманітних експлуатаційних умовах. В результаті цього дослідження виявилося, що за вказаний період контрольовані характеристики пінополіуретанів практично не  змінилися і збереглися на допустимому рівні.
Випробування проводилися як в складських приміщеннях, так і на відкритому повітрі. Була помічена незначна деформація зразків – розширення пінополіуретану, спінених фреоном і усадка пінополіуретану, спіненого вуглекислим газом. З'ясувалося, що зразки без природної кірки менш формостійкі, ніж зразки з природною кіркою.

Пінополіуретани, отримані  шляхом  заливки, захищені від безпосереднього впливу навколишнього середовища. Тому експлуатаційні умови для них краще імітувати в складських приміщеннях. Відзначимо, що всі досліджувані композиції пінополіуретанів в складських умовах практично не змінили свої фізико-механічні властивості і продемонстрували задовільну стійкість, стабільність розмірів і форми.

Протягом 15 років експлуатації стійкість пінополіуретанів до старіння і інші основні властивості залишилися в допустимих межах. Також не було проявів ерозії, здуття  покриття, цвілі.

Забарвлення пінополіуретану всередині  практично не змінилася, а от зовні колір змінився зі світло-жовтого на темно-коричневий. Шар пінополіуретану товщиною 5-10мм в місцях контакту з металом пожовтів. Збільшилася в 1,5 рази ударна в'язкість. з 0033 до 0041 Вт / (м К) змінився коефіцієнт теплопровідності. Практично не змінилися діелектричні характеристики. Водопоглинання пінополіуретану не перевищувала 0,15 кг / м². Практично не змінилася  межа міцності пінопласту при стисненні. Крім ділянок, які піддавалися спеціальному систематичного впливу нафтопродуктів, практично не змінилася температура розм'якшення (98 ° С). На цих ділянках коефіцієнт теплопровідності підвищився до 0046 Вт / (м К), а температура розм'якшення знизилася до 65 ° С. Отримані дані відповідають розрахунковим даним.
Пожовтіння пінополіуретану пояснюється присутністю в полімері аміногруп і впливом світла.
За рахунок зміни рецептури вдається знизити інтенсивність цього процесу.

Властивості пінополіуретанів при старінні змінюються в основному в поверхневих шарах, а внутрішні залишаються досить стабільними. Ультрафіолетова радіація є основним фактором руйнування при старінні полімерів. У процесі старіння, еластичні пінополіуретани стають більш жорсткими, особливо на початку старіння, а жорсткі - крихкими.

В процесі старіння на відкритому повітрі у еластичних пінополіуретанів на основі простих поліефірів значна ерозія з'являється з поверхні, а потім проникає вглиб.

У жорстких пінополіуретанів  в процесі старіння після видалення поверхневої плівки змінюються форма і розміри. Цей процес відбувається в результаті релаксації через різницю тиску зовнішнього повітря і повітря всередині комірок. Спеціальною формулою визначається тривала атмосферна стійкість жорстких пінополіуретанів.

 

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості пінополіуретану Thu, 11 Apr 2013 15:33:49 +0300