Статті — ППУ-утеплення Чернівці — ППУ-утеплення Чернівці https://www.ppu.cv.ua Mon, 18 Oct 2021 07:25:23 +0300 Joomla! - Open Source Content Management uk-ua Як правильно утеплити: холодильник, морозильник, камери охолодження та заморозки, сховища https://www.ppu.cv.ua/166-yak-pravylno-uteplyty-kholodylnyk-morozylnyk-kamery-okholodzhennia-ta-zamorozky-skhovyshcha https://www.ppu.cv.ua/166-yak-pravylno-uteplyty-kholodylnyk-morozylnyk-kamery-okholodzhennia-ta-zamorozky-skhovyshcha Як правильно утеплити: холодильник, морозильник, камери охолодження та заморозки, сховища

сховищеНаші клієнти часто запитують, наскільки ефективна тепло-гідро-пароізоляція холодильних камер застосуванням пінополіуретану. Щоб максимально вичерпно дати відповідь на це питання, необхідно більш докладно визначитися з функціями, які покладаються на промислові холодильники, а також розглянути характеристики інших теплоізоляційних матеріалів, які теоретично можна використовувати для створення термічної оболонки.

Холодильна камера - необхідне допоміжне приміщення будь-якого продовольчого супермаркету, підприємства громадського харчування, харчового складу. Дана група устаткування призначена для зберігання товарного запасу що швидко псується, і саме від ефективності роботи холодильника багато в чому залежить безперебійна і ритмічна робота тієї або іншої організації. Втрати від поганої ізоляції камери холоду досить відчутні. Це і обмежена різноманітність асортименту, і невеликий термін зберігання продуктів, і надмірно перевищені витрати електроенергії, і додаткові витрати пов'язані з технічним обслуговуванням обладнання.  Даний перелік можна продовжувати ще дуже довго, але напевно вже і так зрозуміло, що погана теплоізоляція - це в першу чергу значні фінансові втрати. Холодильники холодокомбінатів, м'ясокомбінатів, молочних заводів, кондитерських фабрик, рибокомбінатів, пивзаводів та інших підприємств харчової промисловості повинні бездоганно справлятися з покладеними на них функціями. В іншому випадку не уникнути псування сировини і готової продукції, а це вже реальні збитки. Отже, те, що теплоізоляція холодильних камер повинна бути ефективною, ми з'ясували, тепер давайте розглянемо, що ж насправді відбувається на цих самих харчових підприємствах.

У більшості випадків холодильні камери розміщуються в будівлях п'ятдесяти-шістдесяти річної давності і являють собою капітальне приміщення з цегляними стінами, а також бетонною підлогою і таким же перекриттям. Через відсутність інших технологій, для утеплення стін використовувався мінеральний войлок або скляний войлок, або просто мінеральна вата. Не можна сказати, що дані матеріали відрізняються низьким коефіцієнтом теплопровідності, але при облаштуванні теплоізоляційного шару штучними матеріалами неможливо досягти повної герметичності термічної оболонки. Отже, необхідно шукати інші методи теплоізоляції холодильних камер. Ось ми і підійшли до розгляду характеристик різних теплоізоляційних матеріалів, а коли вже мова зайшла про мінеральну вату, то давайте більш докладно вивчимо її властивості.

Коефіцієнт теплопровідності мінеральної вати становить 0,055 Вт/мК. Тобто показник в принципі дуже хороший. І все б нічого, якби не висока гігроскопічність даного матеріалу. До того ж безшовна теплоізоляція із застосуванням вати ніколи не вийде, тому теплові втрати істотно збільшуються. Варто знати, що в процесі роботи холодильної камери на цегляній або бетонній поверхні стін утворюється конденсат, який мін. вата чудово вбирає. При поглинанні вологи у матеріалу істотно знижуються теплозберігаючі властивості, аж до повної втрати термоізоляційних властивостей. Виключити можливість утворення конденсату на стінах з мін. ватою практично неможливо з причини великої різниці внутрішньої й зовнішньої температури стін холодильника. Тобто насичення вологою неминуче, а це, крім зниження теплоізоляційних характеристик, ще й суттєве скорочення експлуатаційного періоду ізоляції. Так, у мін. вати, що грає роль утеплювача в холодильних камерах, ефективний термін експлуатації не перевищує трьох років. Щоб отримати повне уявлення про обсяги фінансових вкладень, до цього можна тільки додати додатковий захист від механічного впливу, для чого використовуються металеві листи, а також застосування фіксуючих елементів і утворені внаслідок цього так звані містки холоду, тобто місця, через які відбуваються відчутні термічні втрати.

Ще один матеріал, який нерідко застосовується в якості теплоізоляції холодильних камер, це листовий пінополістирол або просто пінопласт. Його коефіцієнт теплопровідності становить 0,05 Вт/мК, гігроскопічність пінополістиролу дуже низька, а механічна стійкість дещо вище, ніж у мінеральної вати. Але і тут існує кілька недоліків, які знижують ефективність використання пінопластів. І в першу чергу - це неможливість створити повністю монолітний шар теплоізоляціонного покриття.

Крім того, якщо використовувати пінопласт відповідної щільності, то фінансові вкладення будуть дуже і дуже значні. Щільність матеріалу для стін і стелі холодильної камери повинна коливатися в межах 35 кг/куб. м, а щільність матеріалу для підлоги повинна бути не менше 40кг/куб. м Пінополістирол вищевказаної щільності знайти досить проблематично. І не тому, що його не випускають, а тому, що заявлене виробником значення дуже рідко збігається з реальними показниками. Існує навіть певна негласна система розрахунку фактичної щільності пінопласту. Якщо вам потрібні листи з щільністю 25 кг/м3, то потрібно купувати пінополістирол з показником 35 кг/м3, хочете фактичну щільність 35 кг/м3, краще купити листи із заявленим показником 50 кг/м3. Не вірите? А ви почитайте на незалежних форумах про якість сучасного пінопласту і про його справжні характеристики, а не про ті, які пишуть на заводських упаковках. Чому так відбувається? Просто у зв'язку з високим рівнем конкуренції виробники пінополістиролу прагнуть до зниження вартості свого продукту. А як це робиться всім добре відомо. Так чи інакше, але пінопласт з причини своєї невисокої якості і під впливом різних експлуатаційних факторів дуже швидко стає непридатним. Та й для облаштування теплоізоляційного шару так само доводиться використовувати кріпильні елементи, тобто мимоволі створювати все ті ж містки холоду.

Тепер давайте розглянемо створення теплоізоляційного шару методом напилення пінополіуретану. Щільність даного матеріалу становить 0,022 Вт/мК, що значно нижче, ніж у мінеральної вати і пінопласту. Це означає, що товщина ізоляції з однаковим коефіцієнтом теплопровідності з пінопласту повинна бути в 2,3 рази, а з мінеральної вати в 2,5 рази товстіше, ніж з жорсткого пінополіуретану. Таким чином, використовуючи мінімальний шар пінополіуретану для ізоляції, створюється набагато більш ефективний тепловий бар'єр, ніж при застосуванні будь-яких інших матеріалів.

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Статті Mon, 25 Jun 2018 10:36:03 +0300
Досвід проведення робіт з утеплення Пінополіуретаном https://www.ppu.cv.ua/164-dosvid-provedennia-robit-z-uteplennia-pinopoliuretanom https://www.ppu.cv.ua/164-dosvid-provedennia-robit-z-uteplennia-pinopoliuretanom

За понад десять років досвіду з утеплення та гідроізоляції різних обєктів, від приватних житлових та багатоквартирних будинків, промислових, складських, сільськогосподарських будівель та споруд, резервуарів, зерносховищ та овочесхових, промислових холодильників, морозильних та сушильних камер, до навіть обєктів оборонно-промислового комплексу нами успішно виконано поставлені завдання.

 Представляємо наші  роботи з теплоізоляції захисту поверхонь та гідроізоляції обєктів та споруд:

Теплоізоляція холодильних та морозильних камер

Дрогобицький мясокомбінат у 2017 році замовив комплексне облаштування мінусових камер, холодильників та камер екстренної заморозки. Термомодернізація існуючих морозильних та холодильних камер стала гострою проблемою для виконання сучасних європейських норм зберігання мясопродукців. Для кожної камери окремо було розраховано правильні товщини та щільності, згідно рекомендаціх фахівців, що монтували сучасне холодильне обладнання та побажань замовника. Для стін та стелі було застосовано щільність 45 кг/м.куб для підлоги 60 кг/м.куб товщиною від 100 до 150 мм безшовного напилення пінополіуретану, що забезпечило відсутність втрат на стиках між стелею та стінами, між стінами та підлогою. В майбутньому якісна теплоізоляція холодильних та морозильних камер, дозволяє економити значні кошти на електроенергії під час їх експлуатації.

 

Весною 2017 року наша компанія взяла участь у будsвництві холодильних та морозильних камер ТМ "Верес" у Рівненській області.
У будівництві низькотемпературних камер, дуже важливим етапом є теплоізоляція підлоги майбутньохє морозильної камери -25 С.
оскільки холод опускається вниз то якісне облаштування теплоізоляційного шару під підлогою морозилки є вирішальним. Наша бригада працюючи на обладнанні Graco E-30 США застосувала матеріали Purinova Польща щільністю 60 кг/м.куб товщина шару склала 100 мм що забезпечило відмінні експлуатаційні характеристики та тривалий термін роботи низькотемпературної камери.

 

Теплоізоляція овочесховищ, сільськогосподарських приміщень, свинарників, корівників, пташників.

На протязі 2017 року нашою компанією було утеплено багато овочесховищ для зберігання: картоплі, капусти інших овочів, яблук,
груш інших фруктів, ангари та сховища для садженців та кущів декоративних рослин, насіння квітів та сільськогосподарських
промисловихкультур, зерносховищ.
- Утеплення сховищ хмелю: Приватна агрофірма - с.Ражнів Бродського району Львівської області, щільність ППУ 40 кг/м.куб
товщиною пінополіуретану 5 см.
- Утеплення сховища яблук с.Недобоївці, капітальних приміщень пінополіуретаном 40 кг/м.куб товщина ППУ 3 см.
- Утеплення приміщень с/г призначення - утеплення свинарників Черкаської області. Орієнтовна площа 2000 м.кв., щільність
пінополіуретану 40 кг/м.куб товщина ППУ 3 см.
- Утеплення капітального овочесховища с.Круглик Хотинського району. Щільність 40 кг/м.куб, товщина ППУ 3 см.
- Утеплення ангару для зберігання насіння та саджанців квітів та декоративних рослин м.Глибока. Орієнтовна площа 500 м.кв.,
товщина ППУ 6 см.
- СТОВ «Агролан» Утеплення та гідроізоляція зерносховища Кіровоградської області. Щільність 40 кг/м.куб, товщина ППУ 4 см.
з нанесенням захисту від ультрафіолету.
- СГ «Агробізнес» Утеплення та гідроізоляція сховищ для зерна (бункер) с.Слобода Кагарлицький район Київська область.
Орієнтовна площа утеплення 720 м.кв., товщина ППУ 8 см., нанесення захисту.
- ПП «Янке-Агро» Утеплення перекриття приміщень сільськогоподарського призначення. Тернопільська область.
Пінополіуретан 40 кг/м.куб, товщина ППУ 5 см.
- ТОВ «Вовчківський фермер» Утеплення перекриття. Снятинський район. Орієнтовна площа утеплення 170 м.кв., товщина
ППУ 5 см.
- Сільське Фермерське Господарство « Флоря Андрій Володимирович» Кіровоградська область. Утеплення даху корівників.
Орієнтовна площа утеплення 1000 м.кв., щільність 40 кг/м.куб, товщина ППУ 5 см.

 

Теплоізоляція промислових виробничих складських торгівельних обєктів підприємств.

Багато різнопланових теплоізоляційних робіт із застосуванням пінополіуретану як напилюваного так і заливного було проведено
на промислових обєктах України:
- Утеплення даху виробничого цеху та складськи приміщень ПП «Сітка Захід». смт.Лужани. Орієнтовна площа 2000 м.кв.
товщина ППУ 3 см.
- Утеплення приміщень автоцентру ТОВ «Алеанда». с.Остриця Герцаївського району, орієнтовна площа 650 м.кв., товщина
ППУ 5 см.
- Утеплення та гідроізоляція плоского даху ПП «Проспер». м.Київ. Орієнтовна площа утеплення 230 м.кв., товщина ППУ 4
см., нанесення захисту від ультрафіолетового проміння 230 м.кв.
- Торгівельний комплекс "Добробут" м.Чернівці Утеплення торгівельного металічного морського контейнера. Орієнтовна
площа 140 м.кв. товщина ППУ 4 см.
- Утеплення підлоги холодильної камери ТОВ «Компанія Полісся» Київська область,Броварський район. Орієнтовна площа 135
м.кв. Пінополіуретаном щільністю 40 кг/м.куб товщина ППУ 10 см.
- ТОВ «Вендичанська цегла» Вінницька область, Могилів –Подільський район. Утеплення технологічної сушильної камери у
виробництві цегли товщина ППУ 3см.
- ТОВ «Сквайр».Утеплення та гідроізоляція фундаменту готельного комплексу м.Кам’янець-Подільськ, Орієнтовна площа 200
м.кв. товщина ППУ 3-7 см.

- Виробництво тротуарної плитки ФОП Томаш с.Хутір-Будилів. Утеплення виробничих та складських приміщень. Орієнтовна
площа утеплення 900 м.кв., товщина ППУ 3 см.

 

Утеплення та гідроізоляція плоских дахів 

ploskuidah7З 2007 року нашою компанією було проведено утеплення та гідроізоляціїю пінополіуретаном понад 150 000 метрів квадратних плоских дахів:

- жилових багатоквартирних будинків,

- промислових та складських приміщень,

- виробничих цехів,

- адміністративних та офісних приміщень,

- сільськогосподарських споруд...

     Основною проблемою плоского даху, та його власників є недовговічність застосовуваних гідроізоляційних матеріалів та недосконалих, застарілих методів гідроізоляції покрівлі та плоского даху. Застосовувані в минулому сторіччі бітумні рулонні рубероїди, навіть з приставкою "євро" не витримують постійних перепадів температур, яким піддаються поверхні покрівлі, а це від +90 до -35 градусів Цельсія, з часом тріскають, відшаровуються, відриваються від поверхні, пропускаючи всередину приміщень воду що руйнує все: і стіни, і фундамент, і цінності, які в тому приміщенні знаходяться, спричиняючи плісняву, грибки,гниття, потупово руйнуючи такі будівлі та завдаючи великих збитків. Недовговічний ремонт плоского даху рулонами, заставляє проводити його кожні 3-10 років витрачаючи значні кошти, а постійна проблема залишається.
Наша компанія застосовує європейський підхід, напилення гідроізоляційного Пінополіуретану (виробник Purinova Польща) з наступним захистом його від ультрафіолету  та надаючи гарантії на проведені роботи 25 років.
                                             Перевага гідроізорляції напилюваним ППУ:
ploskuidah

- у безшовності такого покриття, на всіх примиканнях, стиках він щільний;

- крім гідроізоляції пінополіуретан одночасно УТЕПЛЮЄ ТА ШУМОІЗОЛЮЄ плоскі дахи;

- немає необхідності демонтувати старе бітумне покриття, адгезія відмінна до будь-яких матеріалів;

- по такому покриттю можна безперешкодно ходити обслуговуючи інженерне обладнання, що знаходиться на даху; ЕКОНОМІЧНА ВИГОДА - ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ, УТЕПЛЕННЯ та ШУМОІЗОЛЯЦІЯ вирішується ОДРАЗУ, що враховуючи тривалий час експлуатації - понад 50 років дешевше будь-яких плівок, рулонів чи листів.

 

 

 

 

 Утеплення та гідроізоляція деформаційного шва пінополіуретаном ще в незаселеному 15-поверховому житловому будинку

MOV 00100001012017-05-10-10-18-56Деформаційний, компенсаційний, температурний шов - неутеплена відстань (порожнина) між секціями багатоповерхових будинків, досить часто розповсюджена та болюча проблема для мешканців квартир в новобудовах. Сучасні "горе будівельники" у погоні за ціною, термінами та квадратними метрами, часто нехтують елементарними нормами утеплення та  гідроізоляції при зведенні багатоповерхових будинків, утеплюючи та оздоблюючи фасад, що видно при купівлі квартири майбутніми її мешканцями, і повністю ігноруючи,утеплення та гідроізоляцію непомітних "внутрішніх" стін, - стін де стикаються різні секції одного багатоповерхового будинку. Товщина таких стін не завжди навіть 24 см, тож
не утеплюючи таку стіну, - сирість, протяги, промерзання, постійний шум, забезпечують мешканцям постійний дискомфорт, втрати та поступову руйнацію. Для попередження появи тріщин, які можуть виникнути в конструкціях будівель та споруд внаслідок дії напружень, що виникають від впливу різного роду факторів та навантажень, необхідно влаштовувати деформаційні шви при проектуванні будинків.Температурні шви влаштовують для гасіння напружень, які виникають при коливаннях температури в огороджуючих будівельних конструкціях: в стінах- від фундаменту до покрівлі; в покрівлях – поперек всієї будівлі.

MOV 00220042112017-05-10-10-27-37Весною 2017 року у м.Львів нами було успішно проведено утеплення та гідроізоляція деформаційного шва пінополіуретаном ще в незаселеному 15-поверховому житловому будинку, через недбалість будівельників товщина стіни між 4 і 5, а також між 5 і 6 секціями подекуди складала всього 12 см!!!. Такий стан будинку, з відчутними втратами тепла, сирістю, протягами та постійними шумами, вдалося виправити власникам квартир, ще на стадії ремонту придбаного житла. Замовивши в нашої компанії теплоізоляційні роботи з утеплення компенсаційного, температурного шову пінополіуретаном різної щільності, методом заливки, уникнувши, при цьому, демонтажу значної кількості конструкцій будинку.

Виконавши роботи якісними матеріалами польської компанії Purinova, ми в стислі терміни, до початку заселення мешканців у відремонтовані квартири, забезпечили надійну гідроізоляцію зі сторони даху та підвалу пінополіуретаном щільністю 60 кг/м.куб, та власне саме утепленя температурного шову ППУ. Ще перед закінченням робіт власниками квартир та ремонтниками в понад 100 квартирах було констатовано суттєве зниження тепловтрат та рівня шумів, які надокучали всім. 

Теплоізоляція складських ангарів.

В 2015 році нашою компанією було проведено роботи з утеплення та герметизації складських приміщень ТМ "Копійочка" у м. Снятин. Ангар було зведено з профнастилу а температура, що ставили aangarзамовники повинна була опускатися не нижче 12 С.На стіни було напилено пінополіуретан щільністю 40 кг/м.куб товщиною 5 см, а на стелю 7 см, стики міжстіною та стелею, між стіною та підлогою (під стяжку теж було напилено ППУ по периметру 1 м) було герметизовано безшовним шаром утеплювача ППУ.
Такий підхід забезпечив, надійну теплоізоляцію, герметизацію та шумоізоляцію (оскільки у вітряну погоду заважав сильний шум листів профнастилу).
Утеплення пінополіуретаном складу дозволило зберегти від замерзання товарів зимою, та надмірного перегрівання в літню спеку.

 

 

 

 

  Утеплення виробничих потужностей ТМ VIKNAROFF м.Тернопіль

MOV 00190003302017-05-18-09-59-14

     Весною 2014 року у м Тернопіль, було проведено утеплення виробничих потужностей ТМ VIKNAROFF, роботи проводилися по металічних листах арочного ангару, напилюваним пінополіуретаном щільністю 8-12 кг/м.куб. Що дозволило уникнути випадання конденсату на готові віконні конструкції та комплектуючі до них, забезпечити їх збереження. Це дало змогу:
- уникнути прямих збитків,
- забезпечити сталі температурні режими,
- на тривалий час зняти питання з надмірними витратами на експлуатацію цього ангару.

MOV 00030010502017-05-18-09-58-07Для захисту відкрито-комірчастого пінополіуретану замовником було, замовлено додатковий захист ППУ. Роботи по захисту ППУ було проведено гідроізоляційною фарбою "рідкий пластик".Надано гарантії 10 років.

 

 

 

 Теплоізоляція даху-перекриття зсередини в супермаркеті НОРМА у м. Чернівці 
perekrutia2

Теплоізоляція даху-перекриття зсередини в супермаркеті НОРМА у м. Чернівці було проведено наприкінці 2013 року методом напилення пінополіуретану 40 кг/м.куб щільності. Оскільки дах було зроблено з профнастилу з паробарєром, теплоізоляційних шар ППУ 40 напилювався безпосередньо на паробарєр, що забезпечило міцність, герметичність та рівномірність слою утеплювача. Утеплення проводилося обладнанням Graco E-30 виробник США, пінополіуретан Purinova 40 кг/м.куб товщиною 5 см, що дозволило зменшити тепловтрати, та та повний рік економити на отопленні та кондиціонуванні магазину площею понад 500 м.кв.

 

 

 

 

 Гідроізоляція та утеплення фундаменту-цокольного поверху котеджного будинку м.Хмельницький.

     Влітку 2015 року нашою компанією було проведено гідроізоляція та утеплення цокольного поверху, фундаменту приватного житлового будинку у м.Хмельницький. На попередньо очищену від пилу бетонну повехню фундаменту було нанесено 3 см пінополіуретану щільністю 40 кг/м.куб безшовним шаром, від основи бетонного фундаменту (бетонної подушки) по всій повехні фундаменту до рівня підлоги першого поверху, 
20150516 1449590057202017-02-21-09-37-58забезпечуючи одночасно і гідроізоляцію і утеплення фундаменту. Відмінний захист від доступу до фундаменту вологи подовжує термін його експлуатації уникаючи його просідання, руйнації забезпечує закрито-пориста структура пінополіуретану, для кращого захисту фундаменту від вологи треба проводити роботи по горизонтальній гідроізоляції і самої подушки фундаменту виключаючи підхід вологи знизу по всій поверхні. В ідеалі горизонтальна та вертикаль гідроізоляція фундаменту повинні перекривати одна одну забезпечуючи щільну чашу з гідроізоляційного пінополіуретану. При такому підході цокольний поверх житлового будинку буде сухим і теплим, що дозволить використовувати його для будь-яких потреб власників.Гідроізоляція та утеплення фундаменту, цокольного поверху за один прохід, вирішує досить суттєві проблеми які можуть статися у майбутньому, з основою приватного будинку: - волога не буде мати доступу до цоколя, підвалу, - тепловтрати бетонної стіни підвалу виключені, - грибки, пліснява, гниття не мають шансів дістатися конструкцій фундаменту та несучих стін, - руйнування, просідання, тріщини в такомі фундаменті неможливі навіть теоретично. Якщо вчасно на стадії обсипання фундаменту по периметру цього не зробити, то у майбутньому під час експлуатації вже заселеного будинку, всеодно гідроізолювати та утепляти прийдеться, але вже з більшими затратами часу та коштів.

 

 

 

 

Утеплення фасаду приватного житлового будинку м.Кіцмань Чернівецької області. 

Утеплення фасадів також, виконує наша компанія, так у 2014 році було проведено теплоізоляційні роботи двоповерхового котеджу у м.Кіцмань. На стіни з керамблоку, що були з повнми швами від кладки, якщо шви не повні то краще їх заповнити, щоб уникнути нерівностей теплоізоляційного шару ППУ,  за допомогою напилюваного Пінополіуретану щільність 40 кг/м.куб було нанесено 3-4 см утеплювача, що в 4 рази краще, за теплоізоляційними властивостями, від усіх відомих теплоізоляторів, включаючи пінопласт, XPS чи мінвату. Гарантія на ППУ 25 років, гризуни його не їдять, вологу пінополіуретан не поглинає, нанеоситься на будь-яку поверхню фасаду: цеглу, керамблок, дерево, бетон, профільовані листи, штукатурку, повторюючи при цьому контури поверхні на яку наноситься.
20160421 110834

Після проведення робіт з утеплення, власником була накладена штукатурка звичайним пісчаним розчином, модифіковваним полімерними добавками (клей ПВА або плиточний клей) щоб поверхня штукатурки була еластичною і не тріскала при перепадах температур. Потім оздоблення завершено було декоратиною штукатуркою "короїд".

Взагалі за весь час нашою компанією було проведено роботи по утепленню кількох десятків фасадів з різними варіантами фінішного оздоблення це і:
- штукатурка, з послідуючим фарбуванням, чи обробкою короїдом,
- облицювання плиткою чи декоративним каменем,
- фасадними панелями, навісними фасадами, сайдингом, керамічнимим панелями ітд.

 

Утеплення бетонної стелі перекриття, бетонні плити 

 У 2013 році було проведено утеплення бетонної стелі перекриття на бетонні плити (ПП). Враховуючи форму та стан поверхі.
potolok
Утеплення бетонних плит перекриття ПП або ПКЖ можливо виключно напиленням пінополіуретану, що забезпечує безшовність утеплювача, відсутність додаткових затрат на монтаж та монтажні витратні матеріали, відсутність точок промерзання (містків холоду). Інші утеплювачі в даному випадку економічно невигідне через надмірні витрати на монтажні роботи та додаткові розхідники.
У нашому випадку склади торгово-роздрібної компанії, що мали проблеми зі збереженням на своєму складі рідин (через їх замерзання), швидко та недорого вирішили питання теплоізоляції стелі-перекриття бетонних плит ПП. Отримавши сучасне утеплення з гарантією 25 років.

Заливка в порожнини даху ресторану ІВА с.Мамаївці 

 Складний дах, вже експлуатованого ресторану, з неутепленими порожнинами, спражня проблема особливо в літню спеку чи морозну зиму, - затрати на отоплення та кондиціонування такого приміщення є справжнім випробуванням для їх господарів, та й досягти комфортних температур не завжди вдається. РЕстторан ІВА0091702017-03-01-11-13-42Тому роботи, та й саме рішення з теплоізоляції методом заливання у порожнини відкрито-комірчастого пінополіуретану, що рівномірно по всьому даху з великою кількстю вигинів, примикань, та ухилів (скатів), є єдино правильним та унікальним. Без демонтажу старого оздоблення за короткий час (один робочий день) не порушуючи графік проведення банкетів, було утеплено понад 200 метрів квадратних  багатоскатного складного даху. Така теплоізоляція, вже за кілька років окупиться на 100% та буде працювати понад 50 років заощаджуючи своїм власникам значні кошти, які раніше витрачалися марно, а комфорт буде приємним бонусом його відвідувачам.

Утеплення транспортного засобу 

 20160422 114327Утеплені транспортні засоби для перевезення найрізноманітніших товарів: мяса, молочних продуктів, овочів, квітів, напоїв, готових напівфабрикатів, фруктів, кондитерських виробів, тощо.
З 2007 року нашим підприємством було проведено утеплення понад 100 транспортних засобів. Це і малотонажні авто, мікроавтобуси, середньо вагові вантажівки 36 м.куб, 20т рефрижиратори з морозильним обладнанням (як додатковий теплозахист), теплоізольовано морські контейнери для перевезення охолоджених продуктів та товарів що швидко псуються, та навіть залізничні вагони.
  У всіх випадках транспорт для перевезення заморожених або охолоджених товарів "заводського виробництва" надто дорогий, а от модернізація звичайних грузовиків, - пристосування їх для перевезення з відповідними температурами товарі різноманітного призначення, набагато швидше та дешевше вирішення проблем перевізників.

 Утеплення цистерн для зберігання КАС  Одеська область

 Зберігання рідких мін добрив в зимню пору правильно, досить важливий елемент вчасного їх внесення в період весняно-польових робіт.
bochki2
Восени  2013 року було проведено теплоізоляцію з наступним захистом пінополіуретану від ультрафіолетового проміння, цистерн для зберігання мінеральних добрив КАС з метою недопущення замерзання у зимній період, для МКП "Колос" Одеська область. Роботи були виконані Пінополіуретаном 40 кг/м.куб товщиною 7см, напиленням безпосередньо на металічні поверхні цистерн різного обєму, так щоб виключити будь-які містки холоду, на трубах кранах, ніжках на яких стоять цистерни.Розрахунки товщини шару утеплювача ППУ у 7 см дозволяють проходити навіть екстремальні температури -25 С.Наступний захист ППУ від ультрафіолетового випромінення було здійснено промисловими ЛФМ - "рідкий пластик".

Утеплення даху з профнастилу 

profnastilУ 2012 році у м. Чернівці наші бригади успішно провели утеплення даху з профнастилу у Торгівельно-розважальному центрі, що дало змогу замовникам зекономити значну сумму. Якщо порівняти вартість облаштування похилого даху з сендвіч-панелей, та профнастил 2 шари + безшовне утеплення пінополіуретаном ППУ 40 різниця склала майже 40% на користь профнастил з пінополіуретаном. У даному випадку ППУ забезпечив повністю герметичність даху,на всіх стиках та примиканнях, враховуючи складну кострукцію та велику кількість вигинів, зломів, та гребнів такого даху утеплення та герметизація ППУ була єдино правильним рішенням для підрядників.Роботи були виконані ППУ 40 товщиною 7см, що є аналогом утеплення: пінопласт 35 см, мінвата, 32 см, сендвіч панель (щільність ППУ 22 кг/м.куб) 15 см.
Якщо врахувати якість та довговічність, а на свої роботи ми даємо гарантію 50 років, то правильність вибору очевидна. 

 

 

 

 

 

 

Утеплення куполу собору у м.Бар Вінницької області.

cerkva

     Осінню 2013 року у м Бар Вінницької області було проведено комплекс робіт по теплоізоляції куполів собору, що будується, для цього було застосовано популярну систему пінополіуретанового утеплення Izopianol 03/35 08. Напилення проводилося ззовні безпосередньо на бетонні випуклі поверхні куполів церки, між кроквами. Безшовний монолітний шар пінополіуретанового утеплювача товщиною 4 см, що є еквівалентом 15 см пінопласту, забезпечив відсутність конденсату на внутрішніх поверхнях куполів, зберегіючи фрески від знищення вологою, та мінусовими температурами. Утеплені куполи надійно захищені і від літньої спеки, і від суворих морозів, поява конденсату виключена повністю, капки води зі стелі не будуть гасити cupolсвічки та заважати проводити в храмі богослужіння.Правильне та своєчасне, тобто на стадії будівництва утеплення, дозволяє не тільки забезпечити безпроблемне використання приміщення за прямим призначенням але і врятувати від знищення пліснявою та грибками (що є прямим наслідком дії вологи, яка утворюється через неправильну теплоізоляцію та конденсат), дороговартісні оздоблення поверхонь храму та церковних предметів, на довгі роки забезпечити кільком поколінням віруючих комфортні та безпечні умови.

Деякі типові роботи з теплоізоляції захисту поверхонь та гідроізоляції обєктів та споруд:

- утеплення, герметизація та звукоізоляція мансардного поверху приватного житлового будинку с.Мамаївці Чернівецької області;
- теплоізоляція горища, бетонного перекриття приватного будинку р-н Роша м.Чернівці;
- теплоізоляція сушильної камери, деревообробного підприємства с. Комарівці Сторожинецького р-ну Чернівецької області;
- теплоізоляція та гідроізоляція зерносховща у приватному сільськогосподарському підприємстві Одеська область;
- гідроізоляція та утеплення фундаменту-цокольного поверху котеджного будинку м.Хмельницький;
- гідроізоляція та теплоізоляція камери для випарювання деревини (бук, дуб) з температурою 140 С Заліщицький р-н Тернопільської області;
- утелпення підземних резервурів, цистерн оптової бази з продажу нафтопродуктів м. Чернівці;
- теплоізоляція промислових холодильних камер екстренної заморозки -25 С, приватної компанії що експотрує ягоди м.Кагарлик Київської області;
- утеплення картоплесховища фермерське господарство Волинської області;
- утеплення сховищ для зберігання фруктів: яблук, груш Сокирянський р-н Чернівецької області;
- теплоізоляція овочесховищ м.Броди Львівської області;
- утеплення та герметизація приміщень для виправки шкіри м.Чернівці;
- гідроізоляція плоского дахупінополіуретаном 3 см Чернівецький радіозавод;
- утеплення фасаду приватного житлового будинку м.Кіцмань Чернівецької області;
- утеплення каркасно-щитових модульних будинків на їх виробництві, Васильківський р-н Київської області;
- теплоізоляція холодильних камер кондитерського цеху м. Чернівці;
- теплоізоляція куполів церкви м.Бар, Вінницької області;
- утеплення складів оптово-роздрвбних складів загальноукраїнської мережі магазинів "Копійочка" м.Снятин;
- утеплення захистного купола телескопу діаметром 4 м центру обробки інформації Космічного агенства України
- фарбування радіопрозорою фарбою параболічних антен, найбільша в діаметрі 12 м ЦПОСІ Комісного агенства України;
- утеплення резервуарів для зберігання рідких мінеральних добрив, Одеська область;
- теплоізоляція виробничо-складських приміщень виробника металопластикових конструкцій Viknaroff м.Тернопіль
- утеплення мансардного поверху в торгівельно-розважальному комплексі "Промінь" м.Луцьк;
- термомодернізація приміщень для зберігання саджанців Літинський р-н Вінницької області
- теплоізоляція бетонної стелі оптово-роздрібного складу торгівельної компанії м.Самбір Львівської області
- утеплення деревянного перекриття готельного комплексу м.Яремча Івано-Франківської області;
- теплоізоляція бетонного перекриття загальноосвітньої школи м.Надвірна Івано-Франківської області.

 

 

 

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Статті Wed, 24 May 2017 09:08:38 +0300
На що звернути увагу при купівлі квартири, будинку та іншої нерухомості? https://www.ppu.cv.ua/162-na-shcho-zvernuty-uvahu-pry-kupivli-kvartyry-budynku-ta-inshoi-nerukhomosti https://www.ppu.cv.ua/162-na-shcho-zvernuty-uvahu-pry-kupivli-kvartyry-budynku-ta-inshoi-nerukhomosti

Останнім часом будівельний ринок, що в Україні відроджується, залежний від ціни квадратного метру житла зданого в експлуатацію. Але більшість забудовників та підрядних будівельних організацій у погоні за дешевизною квадратного метра, та строками здачі в експлуатацію, будуть м'яко кажучи з порушенням затверджених проектів та елементарних вимог, покупців такого житла. Дуже часто покупець інвестуючи в житло більшу частину вартості своєї квартири, ще на стадії завершення будівельно-монтажних робіт висуває обгрунтовані претензії щодо якості, матеріалів та проведення будівельних та опоряджувальних робіт. Так, дрібні недоліки є в будь-якій роботі, але є недоліки які ведуть до кількаразового збільшення затрат по експлуатації будинку, до втрат експлуатаційних характеристик та навіть часткового руйнування окремих конструкцій чи загрози життю та здоровю мешканців такого будинку. І тут, щоб не повторювати помилки «щасливих власників житла», які купили на вторинному ринку або прийняли у будівельників квартиру і з головою поринули у ремонти власних квартир, рекомендуємо поцікавитися основними характеристиками будинку в якому знаходиться ваша квартира, а саме:

-    Чи всі необхідні комунікації підведено до вашого будинку, електричні мережі чи вистачає потужності?
-    Водопостачання – чи достатній тиск води особливо на верхніх поверхах?
-    Отоплення, чи встановлені лічильники, чи є можливість керувати температуру теплоносія…
-    Каналізація, чи підключена вона до колектора чи передбачені очисні споруди
-    Чи сухі підвальні приміщення, чи проведена гідроізоляція фундаменту? – не утеплені та гідроізольовані фундаменти схильні до просідання, тріскання, - сирі підвали, з часом піддаються впливу грибків, цвілі, гниття та прослужать вдвічі менший термін, загрожуватимуть здоров'ю мешканців та руйнацією будинку;
-    Наскільки якісно проведена гідроізоляція покрівлі плоского даху?
-    Чи якісно утеплено мансардний дах чи перекриття технічного поверху?
-    Теплоізоляція стін по периметру усього будинку, включаючи міжсекційні, деформаційні чи температурні шви, які у каркасно-монолітному будівництві, досить часто не утепляються завдаючи мешканцям незручностей та збитків.  
-    Чи справляються водовідвідні системи даху та прибудинкової території з дощами та зливами?
ПОМИЛКИ ДОПУЩЕНІ ПРИ РОЗРАХУНКАХ  ТА МОНТАЖІ ЦИХ СИСТЕМ, до проблем та збитків, що лягають тягарем на власників таких споруд, здорожчують їх експлуатацію та ведуть до втрати вартості на ринку нерухомості.

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Статті Wed, 10 May 2017 15:35:28 +0300
Звукоізоляція пінополіуретаном - ефективне поглинання шуму. https://www.ppu.cv.ua/zvukoizoliatsiia-pinopoliuretanom-efektyvne-pohlynannia-shumu.html https://www.ppu.cv.ua/zvukoizoliatsiia-pinopoliuretanom-efektyvne-pohlynannia-shumu.html

ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ

Звукоізоляція - зниження рівня шуму, що проникає в приміщення ззовні. Кількісна міра звукоізоляції огороджувальних конструкцій виражається в децибелах. Ступінь необхідності звукоізоляції перекриттів залежить від характеристик використовуваних в будівництві матеріалів і дотримання всіх технологічних норм.

звукопоглинання-sxema3Звукоізоляційні матеріали - матеріали, здатні відображати шуми, перешкоджаючи подальшому поширенню звуку, або здатні поглинати звукові коливання і вібрації.

Індекс звукоізоляції Rw - це інтегральна характеристика, що застосовується для діапазону частот 100-3000 Гц і розроблена для шумів побутового типу (розмовна мова, радіо, телевізор). Будь-який будівельний матеріал оцінюється за своїми здібностями до звукоізоляції і має свої індекси звукоізоляції (Rw). Оптимальним є показники 52 - 60 Дб.

Акустична ізоляція будинку - необхідність викликана часом

У сьогоднішньому світі швидкісних доріг, хмарочосів, величезних торгово-розважальних центрів і концентрації населення у великих містах питання шумоізоляції робочих і житлових приміщень стає особливо актуальним.

Ні у кого не викликає сумнівів той факт, що шум є таким же шкідливим

фактором для здоров'я людини, як і забруднення повітря і радіація. Існує навіть спеціальний прилад шумометр, що вимірює рівень акустичного навантаження. За свідченням гігієністів та екологів показники цього приладу в великих містах часто зашкалюють, переходячи всі допустимі норми.

Шумове забруднення досить сильно і швидко позначається на самопочутті людини. Як приклад, можна привести людей недавно переїхали з села в місто. Звиклі до сільської тиші, вони буквально отримують звуковий удар, стикаючись з незвичним рівнем зашумленості.

Міські жителі, а також люди, які живуть поблизу виробництв і автотрас, вже давно знають, що шумоізоляція - кращий вихід з ситуації, що склалася.

Шумоізоляція - те саме, що і звукоізоляція (різниця в психологічному сприйнятті: те що для вас звук - для сусіда шум, і навпаки: те що для вас шум - для сусіда звук) - це перешкода, що забезпечує шумо - та звуконепроникність в приміщенні. В останні роки великі будівельні компанії намагаються застосовувати сучасні шумоізоляційні матеріали. Однак навіть в проектуванні дорогих котеджів і квартир не завжди враховують фактор шуму. При будівництві квартир середнього цінового діапазону над цим питанням рідко замислюються. У такому випадку, якщо звукоізоляційні роботи не були виконані в ході будівництва, то можна провести їх під час ремонту або реконструкції.

Звукоізоляція пінополіуретаном - вибір на користь тиші

Відомо, що матеріали, які володіють хорошою теплоізоляцією, є хорошими звукоізоляторами.

Сучасний утеплювач пінополіуретан, завдяки своїм характеристикам і закритокомірчастій структурі є найбільш ефективним звукоізоляційним матеріалом на сьогоднішній день.

Наноситься ППУ на будь-яку поверхню: дерев'яну, металеву, цегляну і ін. Вона також може бути нерівною і нецілісною. Твердне Пінополіуретан відразу після проведення робіт, створюючи рівний і безшовний захисний шумоізоляційний шар.

Наша компанія здійснює звукоізоляцію будь-яких приміщень: офісів, барів, ресторанів, студій, квартир і т.д. методом напилення ППУ.

Перевагами методу напилення є:

• звукоізоляція та одночасно теплоізоляція
• збільшення міцності конструкцій
• можливість нанесення на об'єкти будь-якої форми
• екологічна безпека (пінополіуретан - це екологічно чистий продукт)
• довговічність створюваного покриття
• стислі терміни проведення робіт

Якщо з яких-небудь причин ваше житло позбавлене звукоізоляції, то варто розглянути варіант з напиленням ППУ. Якісна акустична ізоляція будинку - запорука тиші і здоров'я для вас і ваших рідних.

Звукоізоляція будинку - застосовуємо ППУ.

Про ефективність пінополіуретану як теплоізоляційного матеріалу на сьогоднішній день відомо багатьом. А ось про використання ППУ в якості звукоізоляції, на жаль, йдеться не скрізь. Тому завданням даної статті є усунення даного інформаційного пробілу.

Нормативні вимоги до звукоізоляції

Згідно ДБН значення індексу ізоляції наведеного рівня ударного шуму, наприклад, для перекриттів між приміщеннями квартир в житлових будинках дорівнює 60 дБ. Для дотримання цього нормативу бетонну основу підлоги (стяжка) повинно бути відокремлене по контуру від стін, а також інших конструкцій будівлі зазорами шириною 1 - 2 см. Тобто стяжка в цьому випадку повинна бути «плаваючою». Крім того, в стиках звукоізоляційних матеріалів не повинно бути щілин і зазорів.

1 - несуча частина перекриття; 2 - бетонна основа підлоги; 3 - покриття підлоги; 4 - звукоізоляційний матеріал; 5 - пластиковий плінтус; 6 - стіна; 7 - дерев'яний плінтус; 8 – дерев´яна підлога.

З цим завданням успішно справляється пінополіуретан. За допомогою обладнання високого тиску ППУ наноситься на поверхню монолітним шаром, що повністю виключає наявність стиків, швів і щілин. Крім того, при нанесенні пінополіуретану методом напилення його можна частково «заводити» на стіни, що веде до утворення так званої ванни, яка перешкоджає поширенню звукової хвилі від стяжки на вертикальні конструкції (стіни). Таким чином, стяжка підлоги згідно з вимогами ДБН залишається «плаваючою», а звукова хвиля ударного шуму, поширюючись по стяжці, доходить до шару ППУ на стіні і гаситься.

                              Результати лабораторних досліджень ППУ
           В лабораторії були проведені дослідження звукоізоляційних властивостей пінополіуретану щільністю 40 кг / м3, яке виготовлене з матеріалів польської фірми «Purinova». В результаті експерименту було встановлено, що індекс зниження шуму в будівельній конструкції, що складається зі спіненого пінополіуретану і цементної стяжки 40 мм, складає 21 дБ.

Для теплоізоляції перекриттів, як правило, використовується ППУ ізоляційною щільністю 28-35 кг / м3. Чим більша пористість матеріалу, тим менша його щільність і, відповідно, вищі його тепло - і звукоізоляційні властивості. Тому, судячи з експерименту проведеного, можемо припустити, що індекс зниження рівня наведеного ударного шуму ППУ ізоляції 15 кг/м3 буде істотно вище.       

          Питання звукоізоляції на сьогоднішній день є дуже важливим, особливо якщо мова йде про житло VIP-рівня. А у випадку з пінополіуретаном, з успіхом можна вирішити не тільки питання тепло - і гідроізоляції підлоги, але і її звукоізоляції, отримавши при цьому значну економію фінансових витрат.

Звукоізоляція - комплекс заходів, спрямований на зменшення рівня шуму, що проникає в приміщення з вулиці, а також всередині нього (звукоізоляція квартир, студій, майстерень, спортзалів, громадських закладів). Ефективність звукоізоляції прийнято вимірювати в децибелах. Децибели є елементом вимірювання ефективності звукоізоляції. Приміщення можна не тільки утеплити, але і зробити деякий комплекс дій, який сприяє значному зниженню шуму, що надходить ззовні, а також з одного приміщення в інше.

Найчастіше при звукоізоляції стель та покрівлі застосовується пінополіуретан. Він добре тримається без додаткових кріпильних пристосувань за рахунок того, що не є важким матеріалом. Також його перевагою є велика здатність до адгезії. Це дає можливість ізолювати від шуму поверхню практично будь-якої складності, навіть у важкодоступних місцях.

                                                 Методи звукоізоляції:
1. Напилювання (зсередини і /або зовні);
2. Заливка в міжконструкційні порожнечі;
3. Заливка в порожнечі міжкімнатних перегородок, між стіною і декоруючими матеріалами (гіпсокартон, сайдинг, фасадні панелі);
Будь-які з цих способів відмінно підходять для звукоізоляції будинку.

Ціна кожного проекту унікальна, оскільки варіюється вона в залежності з того, який спосіб виконання звукоізоляції буде обраний, а також від характеристик матеріалу (товщина, площа або щільність).

Теплоізоляція та звукоізоляція - два в одному: сучасні ППУ технології

Матеріал пінополіуретан на сьогоднішній день широко відомий споживачеві як високоефективний утеплювач, а ось про звукоізоляційні властивості ППУ відомо не багатьом. Тому давайте відкриємо світло і на цю властивість пінополіуретану, а також розкриємо специфіку його застосування як шумоізоляції.


Деякі нормативні моменти шумоізоляції будинку

При будівництві будинків деяка звукоізоляція звичайно ж застосовується. Але чи завжди її виявляється досить? Згідно ДБН в житловому приміщенні рівень шуму в денний час не повинен перевищувати 35 - 40 дБА, а у вечірній і нічний - 25 - 30 дБА.
           Однак випробування, проведені в одному з багатоквартирних будинків, де згідно з документацією, при будівництві були зроблені шумопоглинаючі заходи і були встановлені сучасні склопакети, рівень шуму склав при відкритому вікні 56 дБА, а при закритому - 50 дБА. З чого випливає, що існуюча звукоізоляція в будинку є не достатньою. А якщо врахувати, що і на теплоізоляції будівельні організації при здачі об'єкта в експлуатацію економлять, то саме час згадати про напилюваний пінополіуретан, який і тепло у вашому домі збереже, і перешкодою стороннім звукам стане.

                           Звукоізоляційні властивості пінополіуретану
Якщо говорити про шум, в будівництві поділяють його на різновиди:
• повітряний шум (проникає в приміщення через стіни, дах, одним словом огороджувальні конструкції);
• структурний шум (не що інше, як ударна хвиля, що розповсюджується по перекриттях і стінах).
Показник, згідно з яким оцінюється ефективність звукоізоляційного матеріалу, має індекс Rw і вимірюється в дБ.

Говорячи про пінополіуретан, відразу ж хочемо поставити акцент на його структурі. Вона досить пориста, що складається з осередків закритого типу, наповнених повітрям. Кількість повітря в структурі ППУ становить 96-98%, а це говорить про те, що пори пінополіуретану можуть не тільки ефективно утримувати тепло, але також ефективно перешкоджати проходженню звуку.

                             Специфіка застосування ППУ звукоізоляції

Напилюваний пінополіуретан може бути застосований в якості звукоізоляції перекриттів, покрівлі, стін, а також міжкімнатних перегородок.

• для шумоізоляції стін досить застосувати 30 мм матеріалу, який може бути застосований як зсередини, так і зовні. Товщина ж ППУ для утеплення стін визначається теплотехнічним розрахунком.
• для шумоізоляції міжкімнатних перегородок застосовується, як правило, 50 мм пінополіуретану. Кількість визначається конструктивною товщиною самої перегородки.
• Для шумоізоляції, а також утеплення перекриттів будинку рекомендована товщина ППУ становить 50 мм. Напилюваний пінополіуретан наноситься безпосередньо на плиту перекриття захоплюючи 10 см на стіни, щоб створити своєрідну ванну, в якій буде змонтована армована стяжка 40-50 мм. Таким чином звукова хвиля ударного шуму, поширюючись по стяжці, доходить до шару ППУ на стіні і гаситься.

www.ppu.cv.ua

 

 

 

 

 

 

 

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Статті Fri, 22 Apr 2016 08:44:21 +0300
Теплоізоляція - правильний вибір, на шляху до енергозбереження. https://www.ppu.cv.ua/138-teploizoliatsiia-pravylnyi-vybir-na-shliakhu-do-enerhozberezhennia https://www.ppu.cv.ua/138-teploizoliatsiia-pravylnyi-vybir-na-shliakhu-do-enerhozberezhennia

Початок нової ери буття українців ознаменувався кількаразовим подорожчанням енергоносіїв - природнього газу, електроенергії і навіть, вугілля і дров, що використовуються для опалення, обігріву соціальних, громадських житлових приміщень, що боляче вдарило по кишенях підприємств, бюджетних організацій та особливо громадян, що і так ледве могли оплатити рахунки за електрику, газ і тд.

Саме завдяки цьому, збереження тепла, коштів громадян та ресурсів країни, та проблеми пов'язані з ними, останнім часом займають основні дискусійні майданчики та відіграють значну роль, як у переорієнтації бюджетних коштів держави, так і в плануванні витрат кожної сім'ї. З подорожчанням енергоносіїв кожен, хто повинен сплачувати великі кошти за комфорт задається питанням:

Що робити, щоб не витрачати зайвого? Як вберегти вже куплене тепло?

Як з проблемами енергозбереження впоралися в інших країнах??

Як краще берегти та економити кошти, що великими потоками витрачаються на опалення щорічно?

Антикультура будівництва, що існувала до епохи дорогих енергоносіїв, де першим було не якість будівництва, а швидкість та дешевизна, довела до того що понад 80% будівель в Україні відносяться до енергетично неефективних, і модернізація чи переобладнання таких споруд потребують значних фінансових вливань від їх власників, - на теплоізоляцію та гідроізоляцію фундаменту, підлоги,- утеплення стін, даху, мансарди чи заміну вікон модернізацію вентиляції. Всі ці недоліки стосуються і приватного, і багатоповерхового, і промислового будівництва, житлово-комунального господарства та всього існуючого житлового фонду різних форм власності.

У багатоповерховому будівництві, наприклад, до цих пір існують проблеми, - коли у гонитві за великими прибутками будівельні компанії, не виконують належних робіт з утеплення та гідроізоляції, що не тільки призводить до втрат при експлуатації такого будинку, а й до суттєвих незручностей мешканців такого будинку, зниження його ринкової вартості та швидкої руйнації таких горе будівель, як правило сирі фундаменти, чи не утеплені дахи призводять до тріщин, протікань, руйнації і вже через 7-10 років, коли горе-будівельники зникли з обрію, суттєві проблеми лягають фінансовим тягарем на власників квартир, що повелися на рекламні штучки, і придбали недороблене житло, або побудовані «конструкції» з відвертими нехтуваннями, сучасних норм будівництва.

Тому важливо не просто будувати швидко і багато квадратних метрів, важливо мінімізувати затрати на обігрів та кондиціонування, убезпечити мешканців від таких проблем з експлуатацією, як:

-          постійно екстремальні температури в приміщеннях, що залежать від погоди (зимою холод, влітку спека), та ведуть до подорожчання комфорту в таких будівлях;

-          конденсат, через недостатній рівень теплоізоляції, та відсутність вентиляції;

-          грибки, пліснява, через відсутність або неналежну гідроізоляцію чи утеплення;

-          протяги через недостатню або не герметичну теплоізоляцію, що досить часто завдає незручностей мешканцям верхніх та нижніх крайніх поверхів;

-          відсутність будь-якої звукоізоляції даху, стін, підвалу, сходових чи міжповерхових перегородок;

Всі ці проблеми ведуть до незручностей, перевитрат на експлуатацію, руйнацію та зниження терміну експлуатації будівель, та дуже часто роблять перебування в таких будовах небезпечним для здоров'я.

   При будівництві приватних будинків та котеджів, проблеми не менші і вони так само залежать від рівня поінформованості та вимогливості самих забудовників, до архітекторів та будівельників, щодо рівня теплоізоляції, звукоізоляції чи гідроізоляції фундаменту, стін, даху чи підлоги, - саме облаштування утеплення, шумоізоляції та гідроізоляції на стадії будівництва забезпечує комфорт перебування в ній та тривалий термін експлуатації без дорогих поточних та капітальних ремонтів.

При утепленні та ремонті вже існуючих будівель чи споруд, особливо важливим є підрахунок Коефіцієнту корисної дії від:

- заміни системи опалення;

- заміни виду палива;

- встановлення додаткових обігрівальних приладів та систем;

- чи все-таки проведення комплексу термоізоляційних робіт, щоб унеможливити втрати і дорогого і недорого тепла.

Цитата експерта: «…Якщо воду решетом вже давно ніхто не носить, через безглуздість даного заняття, то будівлі з повною відсутністю теплоізоляції пробують отоплювати, постійно нарікаючи на дорожнечу енергоносіїв…»

Отже, - термомодернізація існуючих будинків та споруд, - це питання що дуже часто ставлять перед собою, і іншими громадяни що з власної кишені оплачують шалені рахунки за опалення. Щоб не оплачувати постійні втрати тепла (тепло яке вироблене, оплачене, але через витік, втрати, ним скористатися не встигли) ощадливі європейці, придумали наступне: вони проводять теплоізоляційні роботи в своїх будинках, і таким чином оплачують рахунки на 40-45% менше, чим до теплоізоляції, таким чином окупність теплоізоляційних робіт складає всього 2-3 роки, і наступні десятки років та наступні покоління мешканців такого будинку, отримують суттєву економію при сплаті рахунків за газ, електроенергію, чи дрова або вугілля.

В Україні лише частина пішла таким шляхом, решта вважають, що заміна газового котла на твердопаливний, здатна вирішити питання перевитрат, але це не так: по-перше, ціни на тверде паливо зросли, по-друге, різниця між оплатою рахунку за газ, та оплатою дерева чи вугілля всього лиш 10-15%, а по-третє, якщо дах та стіни будинку не утеплені, то тепло разом з грішми продовжує витікати з будинку та кишень його власників, такий шлях економії видається сумнівним, тому жодна заміна котлів чи виду палива не зможе зупинити тепловтрати.

Теплоізоляція – що ж основне потрібно взяти до уваги? Основне в теплоізоляції, - підбір технології, яка:

- служитиме без ремонтів довгий час;

- забезпечить найкращу герметичність, та найменший коефіцієнт теплопроникності;

- забезпечить екологічну та пожежну безпеку;

- матиме мінімальне водопоглинання, та дозволить утримати в теплоізоляційному шарі точку роси;

- убезпечить від конденсату грибків, плісняви та дії гризунів чи комах;

- окупиться в найкоротші терміни, при відносно не великих затратах на проведення теплоізоляційних робіт;

Саме правильні розрахунки, товщини шару, щільності та виду утеплювача, дозволять в короткі терміни провести оптимальні роботи з мінімальними затратами, отримати при цьому гарантійний термін, який виробники дають тільки на провірені теплоізоляційні матеріали.

www.ppu.cv.ua

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Статті Tue, 19 Apr 2016 12:57:50 +0300
Енергозбереження в різних країнах, від кредитів на утеплення до пасивного будинку. https://www.ppu.cv.ua/enerhozberezhennia-v-riznykh-krainakh.html https://www.ppu.cv.ua/enerhozberezhennia-v-riznykh-krainakh.html

Сучасні проблеми українців, що доповнилися кількаразовим подорожчанням енергоносіїв - природнього газу, електроенергії і навіть вугілля і дров, що використовуються для опалення, обігріву соціальних, громадських, житлових приміщень, що боляче вдарило по кишенях підприємств, бюджетних організацій та особливо громадян, які і так ледве могли оплатити рахунки за електрику, газ і тд., ставлять думаючих людей, перед не простим вибором, -змінювати систему опалення, вид палива, чи все-таки теплоізолювати?

Саме завдяки цьому, збереження тепла, коштів громадян та ресурсів країни та проблеми пов'язані з ними, останнім часом займають основні дискусійні майданчики та відіграють значну роль, як у переорієнтації бюджетних коштів держави, так і в плануванні витрат кожної сім'ї. З подорожчанням енергоносіїв кожен хто повинен сплачувати великі кошти за комфорт задається питанням, що робити, щоб не витрачати зайвого? Як вберегти вже куплене тепло? Як з цими проблемами впоралися в інших країнах?? Як краще економити кошти, що великими потоками витрачаються на опалення щорічно?

В розвинених країнах світу, ці питання вирішили давно, але розвиток сучаних технологій та енергозбереження, яке має перспективи навіть у енергоощадливих країнах, спонукає, до дальшого стимулювання, в ощадливості, покращенні комфорту, збереженні природних ресурсів, в тому числі завдяки державним програмам енергозбереження, які забезпечують кредитними ресурсами, такі перспективні технології. Ось деякі з них:

Програма енергозбереження в США

Американські громадяни, що живуть в енергетично неефективних будинках, з недостатньо гарною ізоляцією, мають право розраховувати на державну підтримку в особі Міністерства енергетики США в оцінці енергоефективності житла та надання послуг з подальшого його утеплення. На даний момент ця програма охопила понад 5 млн сімей. Вона включає:

- енергоаудит

- ізоляція стін і труб

- утеплення будинку

- удосконалення системи клімат-контролю (нагрівання, вентиляція, кондиціонування).

Програма підвищення енергоефективності житла дозволить власникам будинків знизити рахунки за комунальні послуги на 20%, що зменшить бюджетні витрати сім'ї та внесе істотний внесок у поліпшення екологічної обстановки. Програма передбачає 10% -у податкову знижку від вартості ізоляційних робіт, установки вікон, що відповідають новим вимогам.

У підсумку середньостатистична сім'я має можливість заощадити до $ 1500.

За програмою платники податків, які займаються підвищенням енергоефективності житла, можуть розраховувати на пільги у сплаті прибуткового податку.

Удосконалення житла включає:

-ізоляцію,

- установку подвійних віконних рам ,

- установку подвійних дверей,

- енергоефективна система клімат-контролю,

- енергоефективні нагрівачі води.

По одному з варіантів програми, яка надає безлімітну 30% -у податкову пільгу, власники житла повинні закінчити роботу з удосконалення до 2016 року. Програма передбачає компенсацію вартості матеріалів. Вона включає:

-          установку теплових насосів,

-          сонячні нагрівачі води,

-          фотогальванічні енергосистеми.

Досвід енергозбереження в Європі, Японії та Скандинавії

Вже протягом багатьох років у Європі, країнах Скандинавії використовують енергозберігаючі технології при будівництві та реконструкції будівель. У цих країнах створили необхідні законодавчі норми з урахуванням економічних інтересів власників житла та інвесторів. Підвищення рівня енергоефективності домагаються за допомогою застосування ефективної теплоізоляції, установки теплонасосів, сучасних віконних рам і дверей, недопускати витоку теплого повітря, використання котельних установок з високим ККД і приладів поквартирного регулювання температури.

В Німеччині на реконструкцію будинків з метою зниження енергоспоживання було витрачено понад 1,5 млрд євро. Більше того, власникам житла, які бажають провести реконструкцію будинку, надаються податкові пільги в розмірі 20% і банківські кредити з низькою процентною ставкою. Будучи енергозалежною від поставок енергоносіїв іншими країнами, Німеччина вирішує проблему енергетичної безпеки шляхом енергозбереження та стимулювання розвитку альтернативних видів енергії. Більше третини всього обсягу електроенергії отримують від вітроустановок. Інвестори отримають можливість розмістити на дахах будівель сонячні батареї і подавати отриману енергію в міську мережу. При покупці комп'ютерів та електроприладів адміністративні установи зобов'язані купувати енергоекономні прилади.

В Австрії почало працювати підприємство з виробництва біогазу. Біогаз, що виробляється з деревини, за якостями не поступається природному газу, його використовують для опалення електростанцій, автомобілів, що працюють на змішаному паливі. Біогазові установки здатні виробляти близько 100 куб.м біогазу на годину. В даний час подібні проекти готуються в Німеччині та Швеції.

В Франції в 2005 році для сімей, які бажають використовувати технології економії

термічної енергії у власній оселі, ввели в дію програму податкових пільг. При модернізації житла їм надається кредит, право на відшкодування до 50% витрат по встановленню систем терморегуляції, модернізації опалення та використання альтернативних джерел енергії: біопаливо, енергія сонця і вітру.

В Японії енергозберігаюча політика отримала початок з 1973 року. Вживаються заходи щодо зниження енергоємності будинків, удосконалення конструкцій будівель для зниження витрат на опалення і кондиціонування. Велика увага приділяється навчанню громадян у збереженні енергії в побуті: часткова відмова від телевізійних пультів, від нічного підігрівання води для економії часу на приготування сніданку вранці, тимчасове відключення кондиціонерів влітку. Проведений досвід на 200 сім'ях дав економію енергії в 14,2% від звичайного споживання енергії. Особлива увага приділяється розвитку геліоенергетики. Використання сонячних батарей дозволяє значно знизити витрати на електроенергію. Установка сонячних батарей на третину оплачується урядом. Площа даху житлового будинку в середньому становить 120 кв.м. Навіть, якщо половина даху буде покрита батареями, вони дадуть 6 тис. кВт. енергії в рік. У перерахунку на нафтопродукти — це близько 558 л нафти.

В Швеції за останні кілька десятиліть вдалося істотно знизити залежність від викопного палива. У 1970 році 80% енергії вироблялося з природного палива, в 2009 році цей показник знизився до 37%, а значення біопалива виросло, в 2009 році з нього вироблялося 32% енергії. Шведи, як дбайливі господарі, намагаються інтегрувати в один процес все, що піддається інтегруванню. Наприклад, сміттєспалювальний завод Ходгалена крім переробки сміття, займається комбінованим виробленням тепло- і електроенергії. Однією з шведських особливостей в енергетичній сфері є централізоване опалення та охолодження приміщень за рахунок використання станцій теплових насосів. Сировиною для таких станцій є потенціал води, атмосфери і землі. Наприклад, станція в Стокгольмі забезпечує теплом 400 тисяч населення міста. Тут продовжує зростати число споживачів енергії, що виробляється тепловими насосами, так як вони досить ефективні і знижують шкідливий вплив на навколишнє середовище. На даний момент Швеція налічує більше 500 000 теплових насосів.

Альтернативне паливо.

Зараз у світі все більше уваги приділяється розробці і виробництву альтернативного палива. Одним з видів альтернативного палива є паливні пелети. Їх отримують з деревних відходів і відходів сільського господарства: кора, тирса, тріска, солома, лузга і т.д. Перевага такого палива — велика теплотворність в порівнянні з дровами або тріскою, збільшують ККД котелень, це екологічно чисте паливо, менш схильне до самозаймання. Багато країн зайняті виробництвом паливних пелет: в США працює понад 60 компаній, що виробляють близько 680 тис. тонн на рік, Китай планує до 2020 року виробляти 50 млн тонн щорічно, Великобританія за 2010 рік виробила близько 600 тис. тонн пелет. Європейський ринок паливних гранул зростає на 20% в рік.

В Україні сільськогосподарські відходи майже незатребувані. Маса накопиченої соломи становить за рік 80-100 млн тонн, найчастіше ці відходи спалюють або використовують лише в тваринництві, для підстилки або в якості прикормки. Тим не менш, за даними статистики, в Україні спостерігається деяке зростання в області виробництва паливних пелет, хоча слабка інформованість населення та керівників підприємств про можливості пелет перешкоджає швидкому зростанню даної галузі. Досвід європейських країн показує, що основним стимулом у розвитку альтернативної енергетики є державна підтримка.

У нашій країні ринок біопалива формується за рахунок ентузіазму приватних підприємств. Більше того, орієнтація промисловості на природне паливо, низькі ціни на газ і вугілля не стимулюють розвиток виробництва пелет. Іншим варіантом альтернативного палива можна назвати ДМЕ (диметиловий ефір). Він володіє рядом переваг: вихлопи дизеля, що працює на ДМЕ в шість разів менше стандарту ЄВРО-4, в чотири рази менше за викидами твердих частинок з вуглеводами, ДМЕ як хімічна речовина набагато нешкідливіше дизпалива і бензину. Сировиною для його виробництва може служити природний газ, вугілля, біогаз, деревні відходи.

Виробництво ДМЕ в світі постійно зростає і на даний момент склало десятки мільйонів тонн. У Швеції та Данії громадський транспорт переведений на ДМЕ. До Другої світової війни активно велися розробки синтетичного бензину, на якому під час війни літала німецька авіація. Згодом розробки припинили і повернулися до них в даний час завдяки новим екотенденціям. Синтетичний бензин, вироблений з природного газу, кращої якості в порівнянні з натуральним, вихлопи двигуна, що працює на синтетичному бензині, нешкідливі. Його можна проводити через ДМЕ. Спеціально розроблені каталізатори перетворюють ДМЕ в синтетичний бензин з октановим числом 92.

Екологічне житло. «Пасивні» будинки

За кордоном стурбовані екологічною обстановкою, люди все частіше займаються перетворенням свого житла в екологічне: термоізоляція стін, вікон, дверей, даху, встановлення батарей для використання альтернативних джерел енергії. Для цих цілей пропонують свої послуги спеціальні компанії, що займаються не тільки заміною застарілого обладнання, а й будівництвом екобудинків. У таких будинках, наприклад, намагаються розташувати вікна так, щоб мешканці мали природне освітлення якомога довше, створюються резервуари для збору дощової води, монтуються сучасні системи опалення, економного електроосвітлення, системи ефективної сортування сміття. Всі починання підтримуються державними субсидіями.

У нашій країні для зміни системи опалення, водопостачання потрібен ряд дозволів, щоб зібрати які, треба оббігати неймовірну кількість інстанцій. З установкою в під'їздах ламп з датчиками руху житлові компанії теж не квапляться, є бажання у мешканців встановити — встановлюйте за свій рахунок. Наприклад, на півночі, де полярний день тягнеться кілька місяців, освітлення під'їздів все одно не припиняється. А про компенсацію з переобладнання і говорити нічого, все робиться за свій рахунок.

Поняття «пасивний будинок» в нашій країні з'явилося порівняно недавно. В такому житлі витрати енергії на опалення зводяться до мінімуму за рахунок застосування внутрішніх джерел енергії. Опалення повинне здійснюватися за рахунок тепла, що виділяється побутовими приладами, людьми, альтернативними джерелами енергії. Концепція «пасивного будинку» зводиться до використання припливно-витяжної вентиляції (теплових насосів) з вживанням рекуператорів, які застосовують тепло виходить домашнього повітря для розігріву повітря, що йде ззовні; використання природних джерел енергії (сонце, вітер) для опалення і гарячої води.

Практичним досвідом зведення «пасивних будинків» володіють європейські країни, зокрема Німеччина. В даний час тут зведено понад 4 тис. будинків, що відповідають вимогам енергоефективного будинку:

Високоефективна теплоізоляція будинку, не тільки стін, але і стелі, підлоги, горища, підвалу. Формується кілька шарів теплоізоляції (зовнішня і внутрішня), що не дозволяють випускати тепло і впускати холодне повітря. Тепловтрати складають 15 Вт на кв.м. У звичайному будинку — 250-300 Вт на кв.м.

Інноваційні віконні системи використовують дво- або трикамерні конструкції, застосовується спеціальна технологія примикання вікон до стін. Найбільші вікна спрямовані на південь, звідки надходить максимальне сонячне випромінювання, що буде приносити більше тепла, ніж втрачати.

Система рекуперації тепла виводить з приміщення повітря. Повітря виходить і надходить у будинок через спеціальний повітропровід. В рекуператорі (теплообміннику) відпрацьоване домашнє тепле повітря нагріває поступаючевуличне повітря (зігріте вже в повітропроводі від тепла землі) і потім викидається на вулицю.

«Пасивні будинки» зручні і комфортні для проживання, їх зводять з екологічних матеріалів, з тенденцією використання продуктів рециклізації неорганічного сміття. У Німеччині створені заводи з переробки бетону, скла, металу в будівельні матеріали для «пасивних будинків». Відомо, що при опаленні житла в атмосферу викидається до 40% вуглекислого газу, що утворюється при спалюванні палива, від усього обсягу викидів. Для обігріву будинків нового типу застосовуються в першу чергу альтернативні джерела енергії.

Додатковим засобом економії теплової енергії є автоматизовані системи управління технічними пристроями в будівлі. Такі системи, наприклад, знижують температуру приміщення під час відсутності людей або в нічний час. «Розумне» опалювальне обладнання дозволить контролювати і автоматично регулювати інтенсивність опалення в залежності від температури на вулиці.

Стримуючим фактором будівництва «пасивних будинків» в Україні є їх відносна дорожнеча, вони приблизно на 8-10% вище вартості звичайних будинків. Тим не менше, треба взяти до уваги не тільки вартість житла, але і вартість його подальшої експлуатації. Витрати по експлуатації «пасивного будинку» в рази менші витрат на звичайне житло, також варто врахувати постійне зростання цін на опалення, гарячу воду та електроенергію.

Пасивний Будинок (Passivhaus нім. мовою, PassiveHouse англ. мовою) – це будівельний стандарт, який є дійсно енергоефективним, створює комфортні умови для проживання, водночас є економічним і спричиняє мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.

«Пасивний Будинок — це будівля, в якій тепловий комфорт (ISO 7730) досягається виключно за рахунок додаткового попереднього підігріву (або охолодження) маси свіжого повітря, необхідного для підтримання в приміщеннях повітря високої якості, без його додаткової рециркуляції».

Це визначення є суто функціональним; воно не містить ніяких цифрових даних і підходить для будь-якого клімату. Таке визначення свідчить, що в основі Пасивного Будинку лежить не якийсь певний стандарт, а засаднича концепція.

Пасивні Будинки не були «винайдені». Принципи Пасивного Будинку були виявлені. Стосовно сумнівів, чи є термін «Пасивний Будинок» точним визначенням цієї концепції: наразі не існує  жодного іншого терміну, який більш точно відповідав би концепції Пасивного Будинку. В Пасивному Будинку тепловий комфорт досягається переважно пасивними заходами (посиленою зовнішньої ізоляції огороджувальних конструкцій, рекуперацією тепла, пасивним використанням сонячної енергії і внутрішніх джерел тепла).

Наступні міркування допомагають пролити світло на концепцію Пасивного Будинку:

- Усі герметичні будівлі (будь який з низько енергетичних будинків повинен бути герметичною будівлею) потребують ефективної системи вентиляції. В Пасивному Будинку ця система використовується також для  опалення,  не потребуючи додаткових каналів, основних технічних інтерфейсів, допоміжних вентиляторів тощо.

- Дана концепція дозволяє споруджувати будинки, обладнані високоефективною системоюрекуперації тепла,  за доступною ціною. Як правило, це досить складно реалізувати, тому що витрати на систему вентиляції такі ж самі, як і на систему опалення; це подвійні інвестиції, які навряд чи окупляться. Отже концепція передбачає заощадження на одній із двох систем, наприклад, на системі вентиляції.  Цього можна досягнути шляхом встановлення тільки системи витяжної вентиляції. В даному випадку будівля стане енергозберігаючим будинком із звичайним опаленням.

- Інший шлях — це заощадити на системі опалення, використовуючи для опалення систему вентиляції. В цьому випадку будівля стане Пасивним Будинком.

Вентиляція для опалення за допомогою свіжого повітря без додаткової системи опалення  може працювати тільки в будівлях з мінімальними чистими збитками. Це вимагає іншого підходу до ізоляції огороджувальних  конструкцій будівлі: в холодному кліматі — для збереження бажаного тепла всередині будівлі, а в жаркому кліматі — для запобігання  небажаного перегріву будівлі. Енергетичний баланс допоможе визначити рівень ізоляції, необхідної саме для даного будинку з урахуванням умов певного клімату.

Чи може свіже повітря використовуватися для опалення? — Так, це можливо, але за умови, що з самого початку будівля потребує дуже мало тепла.

«Вимоги Пасивного Будинку»:

Кількість свіжого повітря, яке повинно надходити у будинок для забезпечення високої якості повітря, складає 30 м³/чол на годину. При нормальному тиску і температурі  21 °C  теплоємність повітря становить 0,33 Вт/(м³·K). Щоб уникнути карбонізації пилу або спалювання дрібних частинок пилу в повітрі, свіже повітря може бути нагріте максимум до температури 30 К (51 °С).З цього випливає:

30 м³ /год /чол · 0,33 Вт / (м³·K) · 30 К ≈ 300 Вт / чол.

Отже свіже повітря, яке підігрівається, може забезпечити тепло 300 Вт на людину. З урахуванням 30 м² житлової площі на людину максимальне навантаження опалення в даний момент не може перевищувати 10 Вт на квадратний метр житлової площі, незалежно від клімату. Оскільки ці дані відносяться до того дня року, коли в будівлю необхідно подавати максимальну кількість тепла (максимальне теплове навантаження), залежить від регіонального клімату Пасивний Будинок потребує різних рівнів теплоізоляції: в Стокгольмі — більше теплоізоляції, в Римі — менше.

Проблеми пов'язані з мінімізацією затрат на комфорт, в більшості випадків типові, але рішення кожен приймає сам, щоб витрати на комфорт не перетворилися на втрати, потрібні правильні рішення щодо вибору системи теплоізоляції та системи опалення, бажаємо вам мудрих рішень та круглорічного комфорту.

www.ppu.cv.ua

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Статті Wed, 16 Mar 2016 10:39:25 +0200
УТЕПЛЕННЯ – окуповується за рік,і кожен наступний рік ЕКОНОМИТЬ 5820 грн. https://www.ppu.cv.ua/uteplennya-okupovuietsia-za-rik-i-kozhen-nastupnyi-rik-ekonomyt-5820-hrn.html https://www.ppu.cv.ua/uteplennya-okupovuietsia-za-rik-i-kozhen-nastupnyi-rik-ekonomyt-5820-hrn.html

Розрахунки та рахунки витрат на газ, електроенергію чи тверде паливо, все частіше турбують наших співвітчизників, у ці нелегкі часи. То постійно зростаючі ціни, то аномально високі чи низькі температури повітря, чи подвоєння цін на енергоносії при перевищенні певних лімітів, так чи інакше заставляють задумуватися про ефективне їх використання, та економію власних коштів, - варіантів вирішення цих проблем не так вже й багато:

 1.      Або погодитися і платити подвійні суми за газ,

 Наприклад: житловий будинок площею 150 метрів квадратних за рік спожив 1150 м. куб. природного газу, за ціною 3.6 грн/м.куб = 4140.0 грн/рік; при погіршенні якості газу, кількість спожитої суміші збільшилась до 1780 м.куб на рік відповідно до умов постачання газу тариф на наступний рік збільшується до 7.2 грн/м.куб і становить 12816грн на рік.

РАЗОМ СУМА перевитрат за спожитий газ дорівнює 12816-4140=8676 грн.

А якщо додати пряму економію на опаленні завдяки утепленню, а це 30-40% додатково, то в рік сума сплати за газ зменшиться орієнтовно до 4000 грн, що ще заощадить 2000-2300 грн. 

2.   Або менше отоплювати, знижуючи температуру в приміщеннях до 16-18 С, знижуючи тим самим комфорт у приміщеннях, та наражаючи оточуючих на небезпеку захворіти.

Втрати тепла3.  Або задуматися про проведення робіт з утеплення підлоги, стелі, даху, горища чи мансарди через які йдуть найбільші втрати тепла взимку та прохолоди влітку:

Наприклад: утеплення перекриття пінополіуретаном щільністю 40кг/м.куб товщиною 3 см (що замінює 15 см пінопласту або мінвати) площею 150м.кв вартістю 195 грн/м.кв=29250.0 грн

 УТЕПЛЕННЯ – окуповується за рік,і кожен наступний рік ЕКОНОМИТЬ 5820 грн.

Якщо взяти до уваги попередні розрахунки, то впевнено можна сказати, що утеплення горища, перекриття, підлоги чи мансарди, через які найбільше втікають ваші гроші, здатне не тільки

 ЕКОНОМИТИ ВАШІ ГРОШІ вже сьогодні, але й охороняти наступні покоління від ПЕРЕВИТРАТ.

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Статті Mon, 02 Dec 2013 14:16:30 +0200
УТЕПЛЕННЯ та ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ – ЦЕ ПОДВІЙНА ЕКОНОМІЯ! https://www.ppu.cv.ua/uteplennya-ta-hidroizolyatsiya-tse-podviyna-ekonomiya.html https://www.ppu.cv.ua/uteplennya-ta-hidroizolyatsiya-tse-podviyna-ekonomiya.html

 Теплоізоляція житлових чи промислово-складських приміщень в Україні в минулому столітті була не тільки на низькому технологічному рівні але у більшості випадків була майже відсутня.

Керамзитобетон чи скловата, або дерево-глиняні чи просто залізобетонні перекриття товщиною до 10 см не володіють достатніми теплоізоляційними властивостями, щоб забезпечити сучасну комфортну температуру 20 градусів по цельсію, та мінімальні витрати на опалення чи кондиціонування. Але надто низькі ціни на газ та електроенергію, а ще субсидії, дотації, не сприяли будівництву сучасних polyuretan2теплоізольованих будівель чи споруд, до цього не додумувалися навіть розробники радянських ГОСТів, звідси і низький рівень знань про теплоізоляцію,  тому все треба починати з нуля і рівнятися на європейський досвід, де вже давно утеплення, гідроізоляція, шумоізоляція, є одними з основних етапів будівництва.  Житло в Україні радянської та пострадянської доби будували з акцентом на кількості квадратних метрів і забували про якість, і тим більше про утеплення, тому через недостатній рівень теплоізоляції верхній поверх майже не експлуатувався в літку через надто високі температури і не можливість охолодити кондиціонерами повітря, а взимку через надмірний холод і неможливість отопити приміщення до комфортних температур. Чому підвали чи бетонні фундаменти, у таких будівлях, завжди сирі і холодні? Через недостатню теплоізоляцію (а бетон не є теплоізолюючим матеріалом), і відсутність належної гідроізоляції, волога проникає у бетон, і крім допуску у підвали сирості та холоду, сприяє розвитку грибків плісняви, що є прямою загрозою здоров`ю людей що у ньому перебувають.

Отже, теплоізоляція новозбудованих та вже існуючих будівель чи споруд дозволяє заощадити не тільки на опаленні взимку чи кондиціонуванні влітку не менше 40% кожен рік, але і берегти здоров`я перебуваючих там людей:

УТЕПЛЕННЯ та ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ – ЦЕ ПОДВІЙНА ЕКОНОМІЯ!

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Статті Mon, 02 Dec 2013 12:00:25 +0200
Економія енергозатрат? Потрібна якісна теплоізоляція! https://www.ppu.cv.ua/teploizoliatsiia-neobkhidnist-ekonomii.html https://www.ppu.cv.ua/teploizoliatsiia-neobkhidnist-ekonomii.html

Теплоізоляція – найефективніше вкладення коштів!

koshОстаннім часом в Україні і в інших державах прийняті нові і будуть і надалі прийматися нормативні документи зі збереження тепла, будуть проводитися реформи житлово-комунального господарства, декларуватися різні принципи щодо заохочення збереження теплової енергії. Це і заклики, і реклама, і дивна тарифна сітка на газ і електрику: чим більше споживаєте  - тим вище тариф, але основною засадою тепло збереження, як не прикро, у нашій країні є і буде поетапне підняття цін, (з різних причин) на електроенергію та газ, а з ними і на інші енергоносії, що ставить у залежність від цього бюджети багатьох сімей,  підприємств та цілих галузей економіки, і навіть держав. Саме тому теплоізоляція  стає однією з найважливіших проблем будівництва, та й експлуатації вже існуючих споруд, і економія тепла таки буде найактуальнішим питанням наступних десятиріч.
Дуже гостро проблема теплоізоляції стоїть у дачному і котеджному будівництві, так як правильно зроблена, вона дозволяє в 3-4 рази зменшити витрати на опалення. За кількістю здійснених теплоізоляційних матеріалів на душу населення Україна в 5-7 разів поступається Швеції, США та Фінляндії. На малюнку показано розподіл тепловтрат через різні конструктивні елементи при нормованих теплових опорах (R, м2•К/Вт) в будинку площею 120 м2. А оскільки утеплення цегляних стін пінополіуретановою теплоізоляцією товщиною всього лише 50 мм дозволяє знизити питоме споживання палива за стандартний опалювальний сезон більш ніж в 4 рази, і дуже швидко окупитися. Отже, якщо провести елементарні економічні розрахунки, то виходить що теплоізоляція у сучасних умовах є найбільш економічно вигідним вкладенням коштів, -  не депозити, не вкладення в акції чи закордонні банки, а у пряму економію, добробут свій і майбутніх поколінь, що будуть мешкати у такому будинку. 
Поряд з вибором місця для будівництва, закупівлею будматеріалів, сучасним дизайном не менш важливою умовою майбутнього комфортного житла є теплоізоляція споруди. Адже правильно підібраний спосіб теплоізоляції допоможе Вам відчувати себе комфортно в будинку і в той же час заощаджувати значні кошти на його обігріві, будь то електрика, газ або вугільний котел. Сучасні теплоізоляційні матеріали можна розділити умовно на органічні, неорганічні і змішані. У кожному класі є свої переваги і недоліки. Більше 60% втрат тепла в будинку відбувається через стіни, підлогу, покрівлю, тому щоб звести ці втрати до мінімуму, необхідно особливу увагу приділити теплоізоляції саме цих поверхней.
Грамотно підібрана система теплоізоляції сприяє економії енергії до 50%.

Теплоізоляція – як необхідність економії!

Теплоізоляційні матеріали діляться на кілька великих груп:
• Скловатні і скловолокнисті;
• Мінераловатні;
• Газонаповнені полімери (пінопласти): полістирольні і пінополістирольні, поліуретанові і пінополіуретанові;
• Теплоізоляція з натуральних матеріалів та продуктів їх переробки (пробка, торф'яні блоки, папір і т. п.);
• Теплоізоляційні панелі та конструкції;
• Модифіковані бетони: пористий бетон (пінобетон), полістиролбетон;
• Теплоізоляція на основі синтетичного каучуку;
• Теплоізоляція з відходів кремнієвого виробництва.
Будувати, звичайно, краще з матеріалів, що володіють високими теплоізоляційними властивостями, наприклад з пінобетонних (Ктепл.=0,1-0,5 Вт/(м•К), пінополістирольних (Ктепл.=0,07-0,08 Вт /(м•К) блоків  (тут і далі за текстом ктепла. - коефіцієнт теплопровідності). Але набагато частіше виникає проблема теплоізоляції споруджуваного цегляного котеджу або вже давно побудованого будинку. Найбільший інтерес, безумовно, представляють високоефективні теплоізоляційні матеріали. До них прийнято відносити матеріали з середньою щільністю не більше 200 кг/м3 і теплу менше 0,06 Вт/(м•К). Подібні матеріали досить швидко, за 5-10 років експлуатації, окупаються за рахунок економії енергоресурсів. У таблиці наведені значення коефіцієнтів теплопровідності основних теплоізоляційних і деяких будматеріалів.
Давно відома скловата вітчизняного виробництва, яка, незважаючи на всі свої недоліки - вона сиплеться, не забезпечує безмовності теплоізоляційного шару, незручна в роботі - застосовується до цих пір здебільшого для зовнішніх робіт або для утеплення нежитлових приміщень. Рекомендувати скловату для утеплення житлових приміщень не можна, але якщо це вже зроблено - слід дуже ретельно ізолювати її від самого приміщення.
Один з найефективніших видів теплоізоляції - газонаповнені полімери. Найбільш поширеним і широко використовуваним з них є пінопласт (пінополістирол). Знижена теплостійкість і горючість пінопластів не є перешкодою при використанні їх в шаруватих конструкціях спільно з бетоном або цеглою.
Пінополістирол виробляється без пресовим методом (традиційним для України), або методом екструзії, розробленим більше 30 років тому концерном BASF (Німеччина).
Коефіцієнт теплопровідності, що є основним показником теплоізоляційних властивостей матеріалу, істотно залежить від вмісту в ньому вологи, кожен відсоток вмісту якої погіршує коефіцієнт теплоізоляції на 4%. Крім цього, взимку присутня в пінополістирольних плитах волога, замерзаючи і перетворюючись на лід, вона поступово розділяє матеріал на окремі гранули, що різко знижує довговічність без пресового пінополістиролу.
Цих недоліків позбавлений екструзійний пінополістирол. Володіючи досить низьким водопоглинанням (менше 0,3%) за рахунок замкнутої структури комірок і високої механічної міцності, панелі з екструзійного пінополістиролу можуть бути використані для зовнішньої теплоізоляції, для теплоізоляції підземних частин будівель, фундаментів, стін підвалів, де використання багатьох інших утеплювачів неможливо через капілярний підйом ґрунтових вод.

Але пінополістиролом група газонаповнених полімерних теплоізоляційних матеріалів не обмежується. Досить давно і добре відомий матеріал, який дозволяє одночасно вирішити проблеми термо-, звуко-і гідроізоляції.

Ми пропонуємо теплоізоляцію Пінополіуретаном, коефіцієнт ефективності якої в кілька разів перевищує такі відомі в будівництві матеріали як цегла, дерев'яний брус, пінопласт або мін. вата. При цьому щільність такої теплоізоляції така, що дозволяє приміщенню «дихати», відповідно Ви отримуєте якісний утеплювач без шкоди для здоров'я Вашого і Ваших близьких.
За рахунок своєї пористості ПІНОПОЛІУРЕТАН забезпечує низьку теплопровідність, що дозволяє взимку утримувати всередині приміщення тепло, а влітку дарувати бажану прохолоду. Теплоізоляція ПІНОПОЛІУРЕТАНОМ ще й екологічно чистий продукт, що важливо в житловому приміщенні, адже нам не хочеться вдихати отруйні пари, навіть не підозрюючи про це. Пінополіуретан допоможе Вам збудувати здоровий, затишний, теплий  будинок, в той же час заощадивши на громіздких застарілих утеплювачах з малою ефективністю.
Ми пропонуємо дійсно якісний продукт нового покоління утеплювачів і звукоізоляції. Створіть свій будинок легким, міцним і сучасним з теплоізоляцією Пінополіуретаном.
Для зниження інтенсивності теплопередачі через огороджувальні конструкції необхідно застосовувати теплоізоляційні матеріали, які роблять великий опір конвективному переносу тепла і мають малу теплопровідність.
Теплоізоляція ПІНОПОЛІУРЕТАНОМ- відповідає найвищим вимогам щодо застосування енергозберігаючих технологій при будівництві житлових, промислових, складських та інших об'єктів.
Теплопровідність матеріалу утеплювача ППУ визначає його теплоізоляційні властивості.
Чим нижче коефіцієнт теплопровідності, тим краще теплоізоляційні властивості матеріалів.
Теплоізоляційні властивості пінополіуретанового утеплювача засновані на низькій теплопровідності повітря, що знаходиться в порах структури матеріалу, практично виключає конвективне перенесення тепла.
Коефіцієнт теплопровідності різних матеріалів:

Матеріал

Щільність

кг/м³

Коефіцієнттеплопровідності λ в сухому стані, Вт/м²  ̊ С

Товщина огорожі, якщо стіни будуть з однорідного матеріалу, в см.

Залізобетон

2500

1,69

-

Цегласилікатна

1700

0,95

311

Цеглапустотіла

1500

0,56

164

Комірчастий бетон

800

0,28...0,37

92

Дерев'яний брус

500

0,18

36

Скловата

10...56

0,046

15-20

Базальтова мін. плита DANOVA

40...150

0.036

10-15

Пінополіуретан ППУ

20-60

0,014

3-7

 

Потрібно заздалегідь, ще на стадії проектування вашого будинку подбати про належну теплоізоляцію, яка окуповується, як правило в перші ж 2-3 роки, а на фоні суттєвого щорічного здорожчання енергоносіїв, і ви і ваші наступники, уникнуть залежності від суворої екстремально холодної зими і спекотного літа, зберігаючи при цьому значні кошти на обігрів чи охолодження приміщень.

Доцільно одноразово вкласти кошти в утеплення будинку, вибираючи якісний утеплювач, ніж довгий час оплачувати обігрів, як свого житла, так і вулиці.
Чому напилювана теплоізоляція ППУ?

Тому що тепло, економно і довговічно, - тут зазвичай пишуть, що наш товар найкращий і як же так вийшло, що ви його ще не купили.
Потрібно вам зізнатися, що ППУ кращий теплоізоляційний матеріал на ринку за конструктивними, ,якісними і технологічними характеристиками, він і дорожче більшості теплоізоляційних матеріалів, але якщо взяти до уваги його термін служби 45-50 років, за цей час треба тричі замінити пінопласт (термін придатності 15 років), і чотири рази мін. вату (10-12 років), то і по економічних показниках, пінополіуретану серед теплоізоляційних матеріалів немає рівних. До нас зазвичай звертаються, коли ситуація видається безвихідною: будинок не нагріти, витрати на опалення перевищують всі мислимі межі, утворюються щілини або є приховані порожнини, недоступні для існуючих утеплювачів, а ще конденсат, бурульки, гризуни. Загалом, у кожного свої проблеми.
Ми завжди знаходимо рішення. В середньому за 1-2 дні ми робимо будинок дійсно теплим.
Безсумнівно, ми віримо в наш матеріал. Будинок, в якому живуть наші сім'ї, утеплені пінополіуретаном. Тому  плата за опалення приблизно в 2 рази менше, ніж сусіди. До речі з пінополіуретану роблять матраци, сидіння автомобілів, підошви для взуття, а також ємності для перевезення органів, та багато чого ще. Це до того, що люди, через незнання, вважають цей матеріал дуже шкідливим, хоча в цьому сенсі можна бути спокійним за здоров'я сім'ї.
Існує ще дуже багато переваг, позитивних властивостей і приємних бонусів нашого матеріалу, але про це все написано.
І пам’ятайте ніхто крім вас не подбає про теплоізоляцію вашого будинку, -  а значить збереження самого будинку, здоров’я його мешканців і бюджету,- добра половина якого йде на підтримання придатних для проживання умов. Якщо будинок теплоізолювати за всіма правилами то мешканці будуть здоровими, гроші будуть витрачені не на обігрів вулиці, а будуть мати інше більш приємне призначення, а його вартість виросте.

Одні кажуть – треба не економити а більше заробляти, можливо воно і вірно, - з теплоізоляцією так не вийде, тут навпаки, - треба берегти тепло, а не більше отоплювати, вулицю ніколи не обігріти!

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Статті Mon, 22 Apr 2013 10:44:34 +0300
Теплоізоляція мансард і горищного приміщення https://www.ppu.cv.ua/teploizoliatsiia-mansardy-i-horyshchnoho-prymishchennia.html https://www.ppu.cv.ua/teploizoliatsiia-mansardy-i-horyshchnoho-prymishchennia.html

 

4246f izolacje-zdjecia 1 jpg nietypowe-materialy-ociepleniowe-painka-poliuretanowa-certainteed-com mainГорище або мансарда - це приміщення, що розташоване під дахом. Цю площу дуже часто не використовують в силу різних причин, але сучасні матеріали і технології допоможуть перетворити її в корисні квадратні метри,- затишні кімнати, спальні, дитячі чи кімнати для відпочинку, оранжереї чи гардеробні кімнати. Що для цього потрібно? По-перше, грамотне утеплення. По-друге, внутрішнє і зовнішнє оздоблення мансарди чи горища.

Конструкція даху і планування

Фахівці знають, що на етапі будівництва будинку можна спланувати конфігурацію горищного приміщення. При цьому внутрішнє планування мансарди залежить від вибору типу даху. Найпростіший варіант - двосхилий дах. Простір під ним буде мати складну геометрію, частина стелі буде горизонтальною, а частина – похилою.

Ще один варіант - ламаний (мансардний) дах. Його конструкція трохи складніша, але і результат виходить більш прийнятним. Таке приміщення займає всю площу поверху. Воно виглядає як стандартна кімната, в якій стеля і стіни перпендикулярні один до одного.

Зовнішнє оздоблення фасаду і фронтонів

Якщо оздоблення мансарди ведеться на етапі будівництва будинку, фронтони декорують тими ж матеріалами, що і фасад всієї будівлі. Найчастіше використовують облицювальну цеглу, сайдинг, штукатурку, декоративні панелі. Ще один популярний варіант – вентильовані фасади.

Віконні отвори

Єдині джерела природного світла - це вікна мансарди. Вони роблять приміщення затишним і просторим, створюють атмосферу комфорту. У більшості випадків вікна розташовуються у торці будинку. Однак дуже часто цього мало, тому додаткові вікна монтують в похилій поверхні даху, так звані мансардні вікна.

Коли монтаж віконних конструкцій завершений, із зовнішньої сторони встановлюють відкоси, що за кольором відповідають виду покрівлі. З внутрішньої сторони теж роблять відкоси. Для цього можна використовувати різні матеріали (гіпсокартон, МДФ, ДСП) або готові рішення (спеціальні планки, комплекти готових відкосів і лиштви).

DQT-505.jpgВнутрішнє оздоблення підлоги, стін і стелі

Для обробки інтер'єру мансарди можна використовувати будь-які сучасні матеріали. У більшості випадків в хід йдуть гіпсокартон, вагонка, стінні панелі, штукатурка, різні шпалери. Їх можна вільно купити в спеціалізованих супермаркетах або на будівельних ринках.

Перш, ніж починати обробку скатів і стелі, потрібно виконати стяжку на підлозі, обштукатурити стіни і перегородки. Потім дочекатися, поки випарується волога. І тільки потім можна приступити до обшивки. Для обробки скатів мансарди можна використовувати плити з OSB, ДСП, дерево, чи інші матеріали.
Один з найбільш красивих і сучасних варіантів для оформлення мансарди - декоративні стінні і стельові панелі. З їх допомогою можна виконати інтер'єр в єдиному стилі, візуально розширивши простір. Кольорове рішення і дизайн рисунка панелей можна підібрати так, щоб вони збігалися із загальним стилем будинку.
Для внутрішньої обробки горищного приміщення добре підійде вологостійка ламінована фанера. Цей популярний матеріал стійкий до деформації, не навантажує каркас будівлі, добре ріжеться. З його допомогою можна оформляти будь-які поверхні в приміщенні: стіни, стелю, скати, підлогу.

Одним з найбільш затребуваних варіантів для обробки підлоги є ламінат. Його вибирають через невисоку ціну і красивий зовнішній вигляд. Підійдуть і інші матеріали, наприклад паркет, дошки, керамічна плитка, дерев'яне підлогове покриття. Вони дозволяють оформити підлогу в будь-якому стилі, надавши кімнаті індивідуальні риси.

Коли внутрішня і зовнішня обробка будуть закінчені, у вас з'явиться ще одне житлове приміщення, в якому буде тепло, світло, красиво і затишно. Але з нічого цього не буде користі поки не буде проведено якісну теплоізоляцію мансардного поверху.
Для підвищеної теплоізоляції до утеплювача мансарди пред'являють більш суворі вимоги, а так само до його гідроізоляційних характеристик та якості виконання робіт. Таке утеплення не дає теплому повітрю проникати через ізоляційний шар, зберігаючи тим самим цінне тепло та гроші тих хто за нього платить. Утеплювач мансарди повинен ефективно зберігати тепло і одночасно не повинен «красти» зайві сантиметри простору, тому утеплювачі яких для надійної теплоізоляії потрібен шар товщиною 15-20 см, не зовсім вдале рішення.

57652371 3 644x461 uteplenie-cherdachnyh-pomescheniy-metodom-napyleniya-penopoliuretanom-ctroitelnye-uslugi rev004Конструкція мансарди більше, ніж нижні поверхи схильна до втрат тепла завдяки відсутності над покрівлею мансарди «теплового бар'єру», і через те що дах мансарди має велику площу зіткнення із зовнішнім середовищем. Тому для комфорту та економії тепла необхідно ефективна та якісна теплоізоляція мансардного поверху. Так можливе утеплення мансарди пінопластом або пінополістиролом, чи плитами з мінеральної вати на основі базальтового волокна, але щоб уникнути містків холоду, та ще гідроізолювати поверхні, і справді якісно утеплити мансарду краще використовувати безшовну напилювану теплоізоляцію пінополіуретаном ППУ.
Пінополіуретан - легкий і міцний гідротеплоізоляціонний матеріал, що має своєрідну структуру, завдяки якій володіє найнижчим коефіцієнтом теплопровідності і самим малим водопоглинанням у порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами.

Переваги Пінополіуретану:

1. Найнижчий коефіцієнт теплопровідності: (0,019-0,03) Вт/мК.
2. Водопоглинання матеріалів з поверхневою плівкою при вологості 98% за 24 години - 0,04% (2 г/м2).
3. Пінополіуретан має високу адгезію, напилюється практично на будь-які матеріали: дерево, скло, метал, бетон, цегла, фарбу, не залежно від конфігурації поверхні. В результаті цього відсутня необхідність в спеціальному кріпленні ізоляції.
4. Екологічно безпечний, шумоізоляційний і антикорозійний захист.
5. Досконала технологія забезпечує найбільш стислі терміни робіт, простота процесу отримання на місці застосування.
6. Нанесене покриття не потребує оновлення і ремонту протягом усього терміну служби.
7. Теплоізоляційний шар виходить цілісним, без єдиного стику.
8. Покриття довговічні і не схильні до розкладання, не руйнуються під впливом сезонних температурних коливань, атмосферних опадів, агресивної промислової атмосфери.
9. Теплоізоляційні матеріали біологічно нейтральні, стійкі до мікроорганізмів, цвілі, гниття, гризунів.
10. Пінополіуретан не підтримує горіння і є трудногорючим матеріалом. Самостійного горіння не має.
11. При відсутності механічних ушкоджень термін служби 30 років і більше.

Напилюваний пінополіуретан дає можливість:

    1. Зменшити витрати, пов'язані з обігрівом і використанням теплової енергії (газу, мазуту і вугілля).
    2. Обмежити до мінімуму втрати тепла через стіни будівель. Тепло акумулюється в стінах.
    3. Ліквідувати витік тепла в будівлях через стики в блоках, тому зовнішня теплоізоляція вкриває (ізолює) всі елементи конструкції - від підвальних стін до даху.
    4. Знизити витрати, пов'язані з будівництвом будівлі шляхом зменшення товщини стін і застосуванням менших радіаторних батарей і обігрівальних котлів.
    5. Усунути конденсацію водяної пари в стіні, оберегти стіни від появи цвілі і гриба.
    6. Дає можливість поновлення старих будівель, у тому числі пам'ятників архітектури, використовуючи теплоізоляцію і міцну естетичну акрилову штукатурку.
    7. Продовжити життєвість будівель і збільшити їх вартість завдяки меншій схильності механічним пошкодженням і впливу атмосферних явищ.
    8. Збільшити звукоізоляцію перегородок і стін будівель, що особливо важливо в будівлях, розміщених поблизу місць з інтенсивним вуличним рухом і шумом.
    9. Протидіяти появі на стінах мікро тріщин, що виникають через внутрішнього перенапруження, тому всі елементи конструкції стін знаходяться при однаковій температурі.
    10. Сприятливий для навколишнього середовища і не містить шкідливих для здоров'я елементів.
При теплоізоляції мансарди важливо пам'ятати, що втрати тепла відбуваються не тільки через покриття, але і через торцеву стіну. Тому фронтон будинку також необхідно добре утеплити відповідно до сучасних вимог. Сучасний рівень теплозахисту дозволяє знизити втрати тепла більш ніж на 30% і тим самим істотно знизити витрати на обігрів будинку. Тепловтрати даху мансарди досить великі, тому грамотно виконане утеплення мансардного поверху здатне показати відчутні результати, і сторицею окупити затрати на теплоізоляцію мансарди.


Порівняльна характеристика різних будівельних матеріалів з погляду теплопровідності:

Матеріал

Щільність
кг/м3

Теплопровідність
Вт/мК

Пористість

Порівняльнатовщина
мм

Пінополіуретан

 

0,030

Закрита

40

Пінополістирол

 

0,041

Відкрита

80

Мін. вата

 

0,048

Відкрита

100

Дерево

 

0,130

Відкрита

274

Керамзит

 

0,180

Відкрита

320

Газобетон

800

0,220

Відкрита

400

Цегла

1800

0,450

Відкрита

760

Бетон

2200

2,100

Відкрита

1720

 

Порівняльний аналіз ефективності використання ППУ і традиційної мін. вати:

 

Од.вимірювання

ППУ

Мін. вата

Коефіцієнттеплопровідності

Вт/мК

0,019-0,03

0,05-0,07

Термін служби

Років

25-30 і більше

до 5

Структура(пористість)

-

Закрита

Відкрита

Стійкістьдо агресивного середовищаі вологи

-

Стійкий

Насичується вологу, при цьому різко збільшується теплопровідність

Екологічначистота

-

Дозволений до застосування

Алерген

Теплові втрати

-

У1,7разинижче нормативних

Перевищує нормативніпісля 12міс.експлуатації

]]>
ppu@ppu.cv.ua (Головний спеціаліст з утеплення) Статті Mon, 15 Apr 2013 11:29:10 +0300