Властивості полімочевини — ППУ-утеплення Чернівці — ППУ-утеплення Чернівці https://www.ppu.cv.ua Thu, 27 Jun 2019 10:59:17 +0300 Joomla! - Open Source Content Management uk-ua Полімочевина або POLYUREA надійне захисне покриття. https://www.ppu.cv.ua/polimochevyna-abo-polyurea-nadiine-zakhysne-pokryttia.html https://www.ppu.cv.ua/polimochevyna-abo-polyurea-nadiine-zakhysne-pokryttia.html Полімочевина або POLYUREA надійне захисне покриття.

Полімочевина або POLYUREA надійне захисне покриття.
Це реально фантастичний матеріал, або унікальний унікум.
Як швидко отримати надійне захисне покриття? Довгий час фахівців галузі гідроізоляції марно «ламали голови» над винайденням диво-матеріалу з відмінною адгезією, надто витривалого, легкого та атмосферостійкого, і ось, збулося! ppu-gidroizolХтось, дуже схожий на прибульця в захисному скафандрі з дивним апаратом прямо на поверхню напилює незрозумілого роду субстанцію, і через досить нетривалий час з подивом розуміємо, що це і є те саме шукане покриття, міцна, абразивостійка, атмосферовитиривала, гумоподібна мембрана! Це і є полімочевина.
Природньо, що перед нанесенням такого покриття необхідний комплекс робіт з підготовки поверхні. Полімочевиннні покриття хоч і мають високу адгезію, але застосування без попередньої ґрунтовки не дасть бажаного ефекту, особливо максимально неприємний ефект отримають некомпетентні індивідууми, при спробі нанести полімочевинне покриття на неочищену, негрунтовану попередньо сталь!
Сам процес нанесення особливих проблем не становить, це дійсно метод напилення, інше питання, це використовуване обладнання – установки дозатора високого тиску, яке одночасно повинно змішувати в певній пропорції дві складові полімочевини, створювати відповідний тиск понад 130 атмосфер та підігрівати обидва компоненти полімочевини, що дуже відповідально, тому обладнання повинно бути високого тиску, високої якості,  бажано відомого виробника.
Унікальність полягає в одержуваному покритті: безшовне, еластичне, має високу швидкість затвердіння, екологічно безпечне, не має рівних в якості гідроізолятора, застосовується при низьких температурах і експлуатується при високих, механічно міцне, не стирається, не горить, не виділяє отруйних речовин і токсичних парів, запаху не має, смаку, по всій zokol-polimochevinaвидимості теж не має, так як гризунів не цікавить як їжа, без капризів напилюється на вертикальні поверхні, успішно чинить опір впливу хімічних компонентів, завдяки мембранній структурі, незмінно успішно застосовується на поверхнях складної форми, витримує чималі навантаження в різних умовах експлуатації, іноді використовується у вигляді безшовних підстилаючих покриттів під сховищами нафтопродуктів.
Створюється враження, що такий матеріал був придуманий недавно, але це не так, перші зразки полімочевини, отримали ще в п'ятдесятих роках минулого століття, і це саме той випадок, коли думка набагато випередила свій час. Недосконалість технологій тих часів не дозволили отримувати Полімочевину в промислових кількостях, а про обладнання для створення покриттів на основі POLYUREA, так тоді її називали, можна було тільки мріяти.
Вчені не сиділи склавши руки, об'єднали розрізнені вишукування та ресурси декількох великих корпорацій, і на сьогоднішній день обсяги виробництва полімочевини складають десятки тисяч тонн на рік, а це безпосередньо вказує на чималий попит на Полімочевину, як на універсальне захисне і гідроізоляційні покриття.

{gallery}phocagallery/polimoch{/gallery}

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості полімочевини Thu, 29 Jan 2015 10:45:30 +0200
Властивості покриттів з полімочевини https://www.ppu.cv.ua/vlastyvosti-polimochevyny.html https://www.ppu.cv.ua/vlastyvosti-polimochevyny.html

Властивості покриттів з полімочевини:

• висока твердість, гнучкість і еластичність
• висока міцність на розрив 
• покриття з полімочевини мають відмінний опір до стирання
• термін служби покриття з полімочевини - до 50 років
• висока міцність при розтягуванні і стисненні
• дуже низька паропроникність
• біологічна і хімічна стійкість, пожежобезпечність.

Переваги методу напилення полімочевини при отриманні гідроізоляційних покриттів:

• швидка швидкість затвердіння (починаючи від кількох секунд)
• чудова адгезія до більшості будівельних матеріалів
• невисока залежність від умов нанесення - температури і вологості поверхні і повітря
• можливість колірувати полімочевину в необхідний колір, що надає їй високі декоративні властивості
• велика швидкість процесу напилення полімочевини дозволяє наносити до 500 м2 покриття за зміну.

полімочевина басейнТакі особливості, а зокрема висока швидкість реакції утворення полімочевини, дозволяють застосовувати її в умовах високої вологості, а також на холодні матеріали основи - бетону, сталі. Також така властивість полімочевини робить її поза конкуренцією там, де потрібна висока швидкість нанесення і введення в експлуатацію - суднобудування, ремонт гідроізоляції покрівель, захист трубопроводів, в тому числі використовуваних в хімічній і нафтовій промисловості. Так, нафтопровід, що потребує захисту, може бути покритий полімочевиною безпосередньо на місці монтажу, а при необхідності заритий у землю відразу після нанесення такого покриття.

 

Області застосування полімочевини:

• гідроізоляція плоских і скатних покрівель;
• гідроізоляція підлоги і стін басейнів, чаш штучних водойм;
• захисні покриття на трубопроводах, у тому числі в хімічній і нафтовій промисловості;
• гідроізоляція фундаментів;
• захист устаткування від абразивного зносу;
• захист портових споруд, захист кораблів;
• антикорозійні покриття по металу - захист опор, мостів, ємностей, свай і т.п.;
• захисне покриття на підлогах і стінах приміщень з підвищеною вологістю (виробничі цехи, склади);
• захист теплоізоляційних покриттів, у тому числі напилюваного пінополіуретану на покрівлях.
Покриття з полімочевини зберігає свої фізичні властивості протягом усього терміну експлуатації, навіть перебуваючи в контакті з агресивними середовищами - нафтопродукти, луги, розбавлені кислоти і різні розчинники не впливають на структуру полімочевини. фундамент, цоколь гідроізольований полімочевиноюПолімочевині покриття, отримані з аліфатичних предполімерів ізоціанату, зберігають свій колір під дією атмосферних опадів і ультрафіолетового випромінювання. Полімочевини, отримані на ароматичній основі, під впливом сонячного світла втрачають блиск, вицвітають, при цьому не відбувається структурних змін покриття, не погіршуються фізичні властивості.
Для захисту об'єктів, де пред'являються вимоги до сталості зовнішнього декоративного виду покриття з полімочевини (басейни, покрівлі), слід застосовувати аліфатичну полімочевину, там де таких жорстких вимог немає, допускається вицвітання з часом  застосовують ароматичні полімочевини, адже таке вицвітання не тягне погіршення експлуатаційних характеристик напиленої полімочевини.
Важливою властивістю полімочевини є її здатність до самозгасання, що дозволяє віднести покриття з полімочевини до пожежобезпечних покриттів. Зразок полімочевини, підданий впливу вогню, протягом 30-40 секунд не підтримує поширення вогню і самозатухає.

При всіх своїх плюсах і уявній простоті нанесення, напилення полімочевини - дуже складний процес, висуваючи високі вимоги до рівня виконавців. Особливі вимоги також пред'являються і до підготовки поверхні під полімочевину, найменше недотримання технології підготовки основи може привести до утворення мікропор або навіть відшарування покриття від підкладки.
Наша компанія вже тривалий час займається роботами з напилювання полімочевини на об'єктах різної складності та обсягу. Наш фахівець виїде на Ваш об'єкт для огляду та проведення замірів, також ми відповімо на всі Ваші запитання з гідроізоляції полімочевиною.
Ми виконуємо повний спектр робіт з нанесення покриттів з полімочевини методом напилення з використанням найсучаснішого професійного обладнання фірми Graco, ґрунтування поверхні, загальнобудівельні роботи. Ми здійснюємо роботи будь-якого обсягу, для оцінки вартості робіт з напилювання полімочевиною Ви можете домовитися про зустріч на Вашому об’єкті з нашим фахівцем.
Гарантія на всі види наших робіт - не менше 15 років!

{gallery}polim2{/gallery}

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості полімочевини Mon, 22 Apr 2013 15:26:05 +0300
Полімочевина - сучасне ізоляційне покриття https://www.ppu.cv.ua/polimochevyna.html https://www.ppu.cv.ua/polimochevyna.html

- Гідроізоляція складного даху промислового підприємстваПолімочевина - сучасне ізоляційне покриття, що володіє цілим рядом унікальних властивостей, які змогли зробити цей матеріал найперспективнішим серед сьогоднішніх еластомерів. Вперше полімочевина була отримана фахівцями компанії Texaco Chemical в 1989 році і досить швидко стала завойовувати ринок ізоляційних матеріалів США, Канади, а потім і Західної Європи. В Україні полімочевина з'явилася порівняно недавно і лише в останні роки починає бути широко затребувана в якості гідроізоляційного і захисного покриття з видатними властивостями.
Спрощено полімочевину можна уявити продуктом реакції поліефіру (поліолу, компонент А) і ізоціанату (компонент Б), що протікає при їх змішуванні в спеціальному обладнанні під тиском 150-250 атмосфери і при температурі 60-80С. Такі умови необхідні для отримання якісної полімочевини і можуть бути дотримані лише за використання професійного напилювального обладнання високого тиску, наприклад обладнання фірми Graco. Напилення полімочевини - складний процес, який під силу лише справжнім професіоналам.
Так що ж виділяє полімочевину із загального ряду гідроізоляційних і захисних покриттів? Це найвищі експлуатаційні властивості серед гідроізоляційних покриттів, найвища технологічність процесу отримання гідроізоляції методом напилення полімочевини і найкраще співвідношення ціна/якість при розгляді всього терміну служби.

 

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості полімочевини Mon, 22 Apr 2013 10:17:52 +0300
Властивості полімочевини https://www.ppu.cv.ua/vlastyvosti-polimochevyny.html https://www.ppu.cv.ua/vlastyvosti-polimochevyny.html

14Можливість нанесення на конструкції будь-якої форми і з будь-якого матеріалу з утворенням безшовної однорідної мембрани, здатність до самозгасання, електроізоляційні властивості, хімічна інертність і багато інших переваг не тільки виділили цей дивовижний матеріал з ряду традиційно використовувалися полімерних покриттів, але і зробили його практично незамінним у вирішенні проблем пов'язаних з корозією, зносом, гідроізоляцією. Важливий і економічний чинник. Незважаючи на високу вартість обладнання та сировини, загальні витрати на створення полімочевинних покриттів майже на 20% нижче, ніж традиційних еластомерних покриттів, що пояснюється сукупністю наступних факторів - більш швидким часом нанесення і затвердіння покриття, а також тривалим, на кілька порядків довшим чим в конкурентів часом експлуатації. В даний час в світі розроблено і проводиться значна кількість різноманітних полімочевиних систем, для конкретних областей застосування. Тим не менше, всі вони мають типові для полімочевинних систем властивості:

Твердість по Шору А, од. твердості

60-100

Твердість по Шору D, од. твердості

25 - 75

Час желатинізації, сек

1 - 20

Відлип, сек

3 - 120

Межа міцності на розрив, МПа (кг/см2)

10 - 30

Відносне подовження,%

20 - 800

Зусилля на відрив, Н/мм

50 - 125

Зусилля на розрив, Н/мм

20 - 60

Зносостійкість, мг

150 - 500

Об'ємний питомий опір (зразок товщиною 6мм, напруга 500В, струм 0,45 10-9 А), Ом-см

3 - 4

Довговічність, років

35 - 40

Опір до удару при -20 ° C, кДж/м2

50 - 100

Діапазон температур при нанесенні, градус Цельсія

від -40 до +100

Діапазон температур експлуатації готових покриттів, градус Цельсія

-60 до +250

Зовнішній вигляд

Рівне однорідне покриття у вигляді плівки без здуття, отворів і раковин на поверхні і пір на зрізі. Колірна гамма - в асортименті

Водопоглинання за 24 год,%

не більше 2,0

Водонепроникність під тиском 0,3 МПа, ч, не менше

8

відсутність вологи на звороті зразка

Гнучкість при мінус 50 градусах

відсутність тріщин

Міцність зчеплення покриття з основою, МПа, не менше:

- бетон

- дерево

- руберойд

- сталь

3

4

0,2

7,0

Стійкість до біокорозії, бал

не більше 0

Хімічна стійкість:

- вода, хлориди натрію і калію, бікарбонат натрію, тринатрійфосфат;

- бензин, дизельне паливо, мазут, моторне масло, нафта, гідроксид калію, гідроксид натрію, гідроксид амонію, метанол, етанол, уайт-спирт, ізопропіловий спирт, гексан, бутиловий спирт, циклогексанол, слабкі розчини соляної, сірчаної, сірчистої, фосфорної, оцтової кислот;

- концентровані мінеральні кислоти і луги, ацетон, метіленхлорід, етиленгліколь, бензол, толуол, антифриз.

стійка

помірно стійка (тобто здатна витримувати короткочасний вплив

нестійка

Ні матеріал покриття, будь то сталь, бетон, дерево або поліуретанова піна, ні температура і вологість не є перешкодою для нанесення покриття з полімочевини. Основна причина нечутливості до вологості, так і навколишнього повітря криється в швидкій реакції, що зазвичай не перевищує 5-15 секунд. Унікальні експлуатаційні характеристики, такі як висока межа міцності, зносостійкість, довговічність при збереженні всіх фізико-механічних і хімічних властивостей, широкий діапазон робочих температур, висока екологічність, обумовлена відсутністю в складі легких розчинників і канцерогенних домішок, хімічна, корозійна і абразивна стійкість, чудова адгезія та ін в поєднанні з можливістю створення покриттів з наперед заданими властивостями і прекрасним зовнішнім виглядом роблять полімочевини одним з найперспективніших еластомерів з найширшою сферою можливого застосування.
На перший погляд створення полімочевинних покриттів може здатися фантастикою. Легкість нанесення покриття, що представляє собою просте розпорошення оператором під тиском 150-250 атмосфер якоїсь рідкої субстанції, здатна вразити навіть досвідченого споживача. Всього лише через 6 секунд після напилення рідка субстанція, що є сумішшю компонентів «А» і «Б», розігрітих до 60-80 градусів Цельсія, перетворюється на пружну мембрану, що нагадує гуму, а ще через кілька секунд готове покриття вже здатне витримати пішохідні навантаження .
22-300x199Покриття з полімочевини незамінні там, де потрібна висока швидкість виконання робіт: ремонту покрівель, судів, прибережних споруд і т. д. Велика частина покриттів з поліуретану або епоксидної смоли бувають готові до використання лише через 24-48 годин, що пояснює зростаючу популярність полімочевинних еластомерів , повністю затверділих і готових до експлуатації практично через кілька хвилин після нанесення. Швидкий час реакції дає можливість наносити покриття на стелі і вертикальні поверхні, без патьоків і деформацій. На швидкість затвердіння майже не впливає температурний фактор, затвердіння (хоча і з дещо зниженою швидкістю) протікає навіть при температурах до мінус 40 градусів Цельсія, чого не можна сказати про аналогічні реакції інших хімічних сполук. Експлуатаційні характеристики полімеру не залежать ні від вологості матеріалу основи в момент реакції, ні від вологості атмосферного повітря.
Традиційні ж полімерні покриття в більшості своїй дуже залежні від вологості, що підвищує роль сезонного чинника при їх використанні, наприклад, у будівництві. Реакція ізоціонатного компонента з вологою при нанесенні, наприклад, поліуретанових покриттів, призводить до виділення вуглекислого газу, що є причиною спінювання покриття. При вологості основи більше 5% поліуретанові покриття утворюють бульбашки, що поряд з температурою, є обмежуючим фактором для застосування поліуретанових та інших традиційних полімерних систем. Нечутливість до вологості полімочевинних еластомерів стала причиною високої затребуваності покриттів з полімочевини в регіонах з вологим кліматом. Тут потрібно зауважити, що нанесення полімочевини на надмірно вологу основу може бути причиною низької адгезії, що знижує якість і надійність покриття. Тому, незважаючи на рекламу, що часто зображає нанесення полімочевини на сильно зволожену або обледенілу основу, без будь-якої попередньої підготовки, беззастережно довіряти такій рекламі все ж таки не рекомендується.
Швидкий час реагування компонентів полімочевини зробив її поширеним покриттям для сталевих трубопроводів. Так, наприклад, полімочевина була використана в якості захисного покриття трубопроводу Штату Аляска, що не тільки прискорило роботи, а й мінімізувало витрати на його обслуговування, як трудові, так і матеріальні.
Готові покриття з полімочевини відрізняються винятковою надійністю і довговічністю. Термін служби полімочевинних покриттів відповідає, як мінімум, 45-50 рокам. До такого висновку прийшли дослідники властивостей полімочевини на основі, так званого, розрахункового методу, оскільки це відносно нова технологія і навіть самим «старим» на сьогоднішній день покриттях не більше 20 років. Метод полягав у приміщенні реального об'єкта, покритого шаром полімочевини, в морську воду на 3800 годин і подальшого порівняння з еталонним зразком. Кожні 2000 годин знаходження в морській воді прирівнювалися до 20 років експлуатації з урахуванням збереження властивостей покриття. Досвідчені об'єкти показали майже 80-ти відсоткову стабільність, що і дозволило розрахувати передбачуваний термін служби Полімочевини еластомеру. Слід зауважити, що адгезія між полімочевиною і сталевою основою випробуваного зразка не знизилася.
Цей же метод використовувався для випробувань полімочевини на вплив різних температур і ультрафіолету. Необхідно відзначити, що результати проведених випробувань відносяться до «ароматичної» Полімочевини.
При тестуванні же зразків «алфатичної» полімочевини час витримки в морській воді і під ультрафіолетовим випромінюванням становив 6000 годин. Стабільність покриття в результаті випробувань склала 90%.
Полімочевинні покриття з «аліфатичної» полімочевини, розраховані на застосування в якості оздоблювального матеріалу автомобільних салонів, що зумовило такі їх властивості як велика еластичність і нижча твердість, за результатами випробувань показали ресурс не менше 20 років, на відміну від аналогічних покриттів з ПВХ, що розтріскуються вже через 5-8 років використання.
Тестові дослідження полімочевинних покриттів призвели до цікавого висновку, що стосується внутрішньої структури полімочевини. На відміну від поліуретанів, мають кристалічну внутрішню структуру, Полімочевинні системи є аморфними, так само як, наприклад, test-gorinnjaепоксидні суміші. Однак на відміну від них, на температурному графіку реакції полімочевини відсутня точка затвердіння, яка є найбільш уразливим фактором більшості смол. Температурний графік полімочевини містить дві інші прикордонні точки: Тм-точку затвердіння найбільш м'якої області в досліджуваному зразку і Тт-точку плавлення самої твердої області. Реальні експлуатаційні характеристики еластомеру укладені якраз між двома цими точками, що відповідає діапазону температур від -60°С до 260°С. Однак вихід за межі цих значень не супроводжується обов'язковим зниженням міцності і зміною інших характеристик. Сучасними методами дослідження встановлено, що при температурах нижче мінімальної межі відбувається лише незначне зміцнювання матеріалу, а перевищення верхньої межі призводить до збільшення пластичності еластомеру.
Властивості чистої полімочевини визначаються її хімічною структурою, яка представляє собою полімерний ланцюг олігомерних гнучких і жорстких блоків. Широкий спектр властивостей полімочевини обумовлений структурованим чергуванням блоків, різних за своєю природою. Гнучкі блоки в Полімочевини представлені олігомерними ефіргліколями, а жорсткі - уретановими і сечовини угрупованнями, а також ароматичними ядрами, які є складовими частинами ди-ізоціанатів і подовжувачів ланцюга. Загальна маса поліефірних складових, що визначають гнучкість і деякі інші властивості готового полімеру, варіюється в межах 50-80% від маси кінцевого продукту. Використання в реакції утворення полімочевини ароматичних ди-ізоціанатів є більш кращим через їх більшу активність  і меншу токсичність в порівнянні з аліфатичними. Але у «ароматичних» Полімочевин, як ми вже говорили, є недолік, який обмежує області їх застосування. Це чутливість до ультрафіолетового випромінювання, яка пояснюється наявністю в їх складі, так званих, ауксохромних груп. Зовні це виражається в пожовтінні покриття, що не дозволяє використовувати даний вид полімочевини в місцях, де естетична складова важлива, наприклад, для оздоблення фасадів будівель. Аліфатичні ж полімочевини стійкі до вигорання. Введення до складу ароматичної полімочевини таких добавок як, наприклад, мідна або алюмінієва пудра, збільшує її УФ стійкість. Зрозуміло, що вартість УФ стійких Полімочевин, відповідно, вище.
Неважко зробити висновок, що саме молекулярну будову полімочевини, її хімічна структура є основоположним чинником унікальних властивостей покриттів з полімочевини: повної екологічності, хімічної стійкості, високому опору на стирання, мінімальній проникності для рідких і газоподібних середовищ, широкому діапазону робочих температур. Поєднання неперевершеною міцності покриття з високим відносним подовженням запобігає утворенню тріщин на готовому покритті, що робить її чудовим матеріалом для захисту від абразивного впливу. Наочним прикладом високої абразивної стійкості покриттів можуть служити палуби американських авіаносців, вкриті захисною плівкою з полімочевини для мінімізації ступеня зносу при контакті з літаковими шасі. Все це з повним правом дозволяє визнати Полімочевини найбільш перспективним товстошаровим захисним плівковим покриттям, покриттям 21 століття.
Узагальнюючи вищесказане, можна сказати, що полімочевина незамінна у випадках, коли необхідні:
-використання в жорстких умовах підвищеної вологості та/або при низьких температурах;
-швидкий час затвердіння;
-виняткова стійкість на стирання (зносостійкість);
-одержання еластичних, повністю непроникних мембранних покриттів;
-одержання товстошарового покриття за один прохід.

{gallery}polimoc1{/gallery}

]]>
ppu.cv.ua@gmail.com (Super User) Властивості полімочевини Mon, 22 Apr 2013 09:28:17 +0300