1. ППУ є кращим теплоізоляційним матеріалом. коефіцієнт теплопровідності ППУ, а він є одним з кращих. Інститутом технічної теплофізики Національної академії наук України (ІТТФ НАНУ) були проведені дослідження декількох зразків жорсткого пінополіуретану Purios H щільністю 40 кг/м3, В результаті встановлено, що коефіцієнт теплопровідності піни ППУ при температурі 25°С складає 0,022 Вт/(мК),що, в два рази нижче, (а чим нижчий коефіцієнт теплопровідності, тим менше тепло проходить через такий утеплювач, тому він є кращим) нормативного значення, що є в ДБН В.2.6-31:2006 «Конструкції будинків і споруд. Теплова ізоляція будівель»[1]
  2. Теплоізоляційний шар з ППУ, досить часно виконує, окрім утеплення, ще і функцію гідроізоляції, наприклад, для утеплення та гідроізоляції плоских дахів, терас чи фундаментів, оскільки пінополіуретан має властивість надзвичайно низького водопоглинання у більшості якісних ППУ цей показник дорівнює 0,1-0,2% по обєму.
  3. За результатами досліджень, проведених Науково Дослідним Інститутом будівельного виробництва, низькі значення паропроникності - 0,04 мг/(мчПа) за наявності щільної поверхневої плівки і 0,055 мг/(мчПа) теж унікальні як для утеплювачів, тому пропадає потреба у застосуванні пароізоляційних плівок.

Крім того технологія напилення піни пінополіуретану універсальна: ППУ застосовується для утеплення житлових, громадських, промислових, офісних, сільськогосподарських і інших будівель та споруд. ППУ напилюється на металеві (сталь, чавун, алюміній і тд.) та бітумні матеріали, гладкі та пористі поверхні, бетон, кераміку, полімери, дерево, камінь, і широко використовується з метою:

  • утеплення та ізоляції житлових, промислових, складських, офісних сільськогосподарських, громадських інших приміщень для теплоізоляції різних конструкцій - стін, фундаменту, підлоги, стелі, перекриття;
  • безшовної звукоізоляції, гідроізоляції та утеплення будь-якої поверхні будинків, споруд, будівель чи приміщень, унгикнення конденсату;
  • термоізоляції та холодоізоляції технологічних резервуарів, ємностей, холодильних, морозильних, сушильних камер, транспортних контейнерів, підземних споруд;
  • утеплення, термоізоляції технологічного обладнання в діапазонах температур від -80 С до +165 С камер екстренної шокової заморозки, камер випарювання деревини чи лози, теплообмінників, басейнів та сховищ рідин.

Основні переваги технології напилення пінополіуретану, такі:

  1. Економічні. Використання ППУ при тепловій санації зовнішніх конструкцій будівель і споруд, особливо плоских дахів, мансарди чи бетонної стелі, якщо порівняти із застосуванням мінеральної вати чи пінопласту на 20-25% вигідніше, окупність витрат на у 2 рази відбувається швидше (300-500м2 за зміну по горизонтальній поверхні).
  2. Термін виконання робіт у 3 рази швидше ніж при застосування конкуруючих технологій.
  3. Метод нанесення. пінополіуретану, забезпечує безшовний теплоізоляційний шар, герметичність і міцність.
  4. Найнижча теплопровідність копефіцієнт проникнення тепло тільки 0,022Вт/мК, це гарантує і в холоди і в спеку мінімальні втрати вже оплаченого Вами комфорту ефективність ППУпінополіуретану в вища ніж у мінеральної вати у 2 рази, ніж у пінопласту 3 рази.
  5. Тривалий термін експлуатації. Пінополіуретан зберігає свої теплоізоляційні властивості більше 50 років без втрати вологостійкості, біологічної, хімічної стійкості. На протязі всього перевіреного на практиці терміну експлуатації (з початку 70-х років минулого сторіччя) пінополіуретан не зсідається, не змінюється його структура та адгезія.
  6. Термічна стійкість. Підвищена термостійкість до +165 0С дозволяє використовувати Пінополіуретан для термічної ізоляції промислових об’єктів з такими високими температурами.
  7. Пожежобезпечні. Пінополіуретан - важкогорючий, самозгасаючий утеплювач група горючості Г3.
  8. Екологічність ППУ. Пінополіуретан - екобезпечний, не виділяє токсичних речовин. Сертифікований для застосування в медичних, дитячих закладах, на підприємствах харчової промисловості, там, де існують високі вимоги до стерильності.
  9. Вологостійкість. Пінополіуретан поглинає мізерну кількість води, що може статися тільки під дією тиску пари.
  10. Механічна стійкість. ППУ щільністю 60 кг/м3 один квадратний метр теплоізоляції пінополіуретанової товщиною 50мм важить всього 3 кг.
  11. Біологічна та хімічна стійкість. Пінополіуретан володіє високою стійкістю до органічних речовин, жодні лужні, чи помірно кислі середовища, чи навіть агресивні промислові гази не руйнують його.

Єдиний недолік пінополіуретану - це низька стійкість до ультрафіолету. Під дією ультрафіолетового проміння верхній шар товщиною 2 мм ППУ починає руйнуватися. Але цей недолік легко можна побороти покриваючи теплоізоляційни гідроізоляційни шар пінополівуретану лако-фарбовим покриттям, фарби можуть були різні: фасадні, акрилові, поліуретанові чи епоксидні, вибір залишається за покупцем але вимога єдина така фарба повинна бути стійкою до УФ випромінення.