Господарям цегляних будинків можна тільки позаздрити, адже вони живуть в прекрасних умовах. Влітку в їх будинку прохолодно, а взимку - тепло і затишно. Але у цієї медалі є й зворотний бік - витрати на опалення такого будинку досить великі. Як вирішити цю проблему? Фахівці радять провести зовнішнє утеплення стін цегляного будинку.


Навіщо потрібно теплоізолювати?

Крізь стіни цегляного будинку “тікає” дорогоцінне тепло, в результаті ви витрачаєте гроші на обігрів вулиці, а не внутрішніх приміщень. Чому так відбувається? Цегла є повітро- і паропроникним матеріалом. Вона ніби “дихає” пропускаючи крізь себе пари води і повітря. У результаті всередині цегляної стіни утворюється мікроциркуляція повітряних потоків, відбувається інтенсивний теплообмін. Тільки якісна теплоізоляція цегляних стін фасаду допоможе усунути цю проблему.

Утеплюємо зовні чи зсередини?

Ви вже зрозуміли, що утеплення цегляного будинку - це необхідність. Як краще утеплювати: зсередини чи зовні? Обидва варіанти дозволяють добитися добрих результатів, допомагаючи зменшити тепловтрати через стіни і кути будівель. При цьому фахівці рекомендують вибрати зовнішнє утеплення, якщо дозволяють умови.Тільки в цьому випадку ви отримаєте максимальний ефект. Всі роботи по теплоізоляції фасаду краще доручити професіоналам. Коли вони виконають утеплення стін зовні, ви відразу відчуєте різницю. У будинку стане значно тепліше і комфортніше, зникнуть протяги, які вам дошкуляли. Як результат - знизяться витрати на опалення.

Чим утеплювати цегляні стіни?

Дуже часто господарі не можуть вирішити, чим і як утеплити стіни зовні. Вони вагаються, тому що кожен з теплоізоляційних матеріалів по-своєму гарний. На якому з них зупинитися? Все залежить від того, чому ви віддаєте перевагу: високій якості чи дешевизні. Якщо вам потрібна якість, вибирайте утеплення методом напилення ППУ. Якщо ви хочете витратити менше грошей, шукайте щось інше.
Зараз на ринку багато теплоізоляційних матеріалів, наприклад мінвата, пінопласт, пінополістирол і інші. Порівнюючи їх характеристики і оцінюючи вартість робіт і матеріалів, ви відшукаєте свій утеплювач для стін. Але врахуйте, що знайдений варіант - це компроміс. Вибираючи між якістю і ціною, ви вибрали друге. Ті ж, кому важливіше якість, віддадуть перевагу жорсткому пінополіуретану, про який добре відгукуються фахівці.

Чому потрібно вибрати ППУ?

Жорсткий ППУ - це спінений синтетичний матеріал, що має структуру із закритими порами. У нього найнижчий показник теплопровідності серед всіх матеріалів для теплоізоляції. Виконавши утеплення стін зовні за допомогою 15-20 см мінеральної вати або 10-15 см пінополістиролу, ви отримаєте той же ефект, що і при шарі ППУ 50 мм. Тобто жорсткий пінополіуретан можна наносити більш тонким шаром. При меншій кубатурі результат буде таким же або навіть краще. Вражає!
Інші характеристики цього матеріалу вражають не менше. ППУ легкий і міцний, у нього висока адгезійна здатність. Він добре прилипає до різних матеріалів (цегли, штукатурки, дерева, металу та інших). Фахівці оцінюють щільність ППУ від 32 кг/м3 як хороший показник, який дає матеріалу одне з ключових властивостей - низьку паропроникність.
Це означає, що пінополіуретан можна використовувати як матеріал для пароізоляції. У чому вигода? Виконуючи зовнішнє утеплення стін цегляного будинку шляхом напилення ППУ, ви позбавлені від необхідності створювати додаткову паро-і гідроізоляцію. Це економить вам час, підвищує експлуатаційні властивості покриття, збільшує термін експлуатації.

Погодні умови і довговічність

При напиленні ППУ створюється монолітний шар теплоізоляції. Ви отримуєте утеплення стін цегляного будинку, в якому немає стиків і швів, дірок і щілин. Матеріал заповнює наявні порожнечі, приховує всі щербинки і нерівності в цегляній стіні. ППУ можна застосовувати навіть в екстремальних кліматичних умовах. Цей матеріал володіє морозо-і теплостійкістю, що дозволяє експлуатувати його при температурах від -90 градусів до +150 градусів Цельсія.

Низьке водопоглинання - ще одна перевага, адже матеріалу не страшні опади. Крім того, пінополіуретан не схильний до гниття, не боїться цвілі, “несмачний” для  гризунів мікроорганізмів і бактерій. Такий утеплювач для стін прослужить дуже довго, його довговічність складає 30-50 років. Протягом цього терміну теплоізоляційні властивості ППУ залишаться незмінними. Ці дані отримані в ході тривалих випробувань, які проводилися протягом десятиліть.

Особливості пінополіуретану

Потрібно враховувати, що ППУ нестійкий до дії УФ-випромінювання. Коли ви проводите утеплення заміського цегляного будинку або іншого об'єкта, потрібно вжити відповідних заходів для захисту поверхні матеріалу. Після завершення робіт по утепленню ви можете пофарбувати ППУ фасадною захистною фарбою. Однак такий захист протримається лише 2-3 роки.

Існують більш ефективні і довговічні варіанти обробки, які захистять поверхню пінополіуретану від ультрафіолету.

Ви можете:

  • обшити навісним фасадом будинок або особняк;
  • обштукатурити стіни;
  • нанести полімерні декоративні матеріали;
  • оздобити облицювальною плиткою чи цеглою;
  • використовувати для обробки сайдинг або інші облицювальні матеріали.

._ERbj1g7D { position: relative; } ._9ADbNDlp { padding: 1rem 0; } ._O689JW7n { position: relative; } ._pDNE0kYl { position: relative; } ._pDNE0kYl { margin: 0 -15px; } ._DblQBlAM { position: relative; } ._DblQBlAM { clear: both; } ._DblQBlAM[data-parallax="true"] { position: relative; background: none !important; } ._DblQBlAM__parallax { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; overflow: hidden; pointer-events: none; background-size: cover !important; background-repeat: no-repeat; } ._DblQBlAM { box-sizing: border-box; padding: 15px 0; position: relative; } ._DblQBlAM[data-container] ._DblQBlAM__container { padding-left: 15px; padding-right: 15px; width: auto; margin: auto; box-sizing: border-box; } ._DblQBlAM .pf-parallax__img { position: absolute; object-fit: cover; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; z-index: -1; } @media all { } @media only screen and (max-width: 767px) { } @media only screen and (min-width: 768px) and (max-width: 991px) { } @media only screen and (min-width: 992px) and (max-width: 1199px) { } @media only screen and (min-width: 1200px) { }
window.__pagefly_options__=window.__pagefly_options__||[],window.__pagefly_options__.push({"isBackend":false,"isPreview":false,"key":"helper","css":[],"js":[],"page_id":"279"});