Кожне технологічне підприємство стикається з проблемами зберігання рідин: сировини, допоміжних рідин чи продуктів свого виробництва. Скрізь де є рідини виникає необхідність їх зберігати, часто при досить жорсткому темрпературному режимі. Причому, як правило, зберігання повинно здійснюватися при не всередині приміщень а ззовні, що викликає дотакові труднощі, і більші перепади температури, для цього і необхідна термоізоляційна оболонка ємностей чи резервуарів. В іншому випадку доведеться обладнати спеціальні приміщення і підтримувати в них певну температуру, що тягне за собою додаткові грошові витрати. Крім того, коли мова заходить про промислові обсяги зберігання, що вимірюються десятками рядів величезних цистерн, то тут вже треба говорити про багатометрові складські площі і, відповідно, про більш великі фінансові вкладення.

 Всі ці резервуари мають специфічну геометричну форму, тому до недавнього часу теплоізоляція резевуарів була досить проблематичною. Особливу складність викликають труби, крани і вентилі, для яких традиційні види ізоляційних матеріалів в більшості випадків просто не підходять. На даний момент таких проблем вже не існує, оскільки теплоізоляція пінополіуретаном вирішує всі важко здійсненні до недавнього часу питання, і утеплення, і гідроізоляцію, і навіть антикорозійний захист.

Обробка цистерн жорстким пінополіуретаном має ряд переваг, а саме:

  • гідро-і термоізоляційний шар ППУ щільністю 32-56кг/м3;
  • захист від корозії;
  • можливість теплоізоляції практично будь-яких площ, будь-якої геометричної форми;
  • мінімальний коефіцієнт тепловтрат;
  • високі показники морозостійкості;
  • мінімальна сприйнятливість до впливу агресивних середовищ і мікроорганізмів;
  • відсутність шкідливих випаровувань в процесі застосування, протягом 50 років;

Перелік резервуарів, що застосовуються в промисловості та сільському господарстві для яких нанесення термічної ізоляції є необхідною мірою, досить широкий це і:

  • промислові цистерни для зберігання і перевезення легкозаймистих нафтопродуктів;
  • великі резервуари для гарячої води, теплообмінники;
  • ємності для зріджених газів і рідин, які необхідно зберігати в холодному стані;
  • бродильні та ретифікаційні ємності;
  • резервуари для зберігання і перевезення рідин;
  • цистерни для зберігання хімічних речовин різного призначення.

Але де б не застосовувалися у  промисловості для: цистерн, теплообмінників, бродильних ємностей чи нафтоналивних терміналів, - у сільському господарстві: цистерни для перевезення, зберігання молока, води чи рідких мінеральних добрив, які під без дотримання необхідного температурного режиму зіпсуються або змінять свій агрегатний стан, унеможливлюючи їх вчасне використання, - у переробній промисловості, де резервуари та наливні термінали використовують на спритових, цукрових, заводах, олійно-жирових комбінатах, пивзаводах, мясокомбінатах, кондитерських цехах, - скрізь якісна теплоізоляція Пінополіуретаном резервуарів, ємностей чи цистерн збереже майно, допоможе власникам уникнути непередбачених втрат, чи додаткових витрат для постійні ремонти термоізоляційних оболонок.

Які існують види ємностей, і які з них вимагають спеціальної обробки.

Матеріали з яких виготовлено ємності, цистерни чи резервуари повинні відповідати їх призначенню. Частина з них виготовляються з алюмінію, інші - з вуглецевої чи харчової нержавіючої сталі. У багатьох вимагається внутрішнє антикорозійне, стійке до агресивних середовищ або антистатичне покриття. Багато існує ізотермічних ємкостей, призначених для зберігання і транспортуювання вантажів з підтриманням певного температурного режиму. Для таких резервуарів нерідко передбачається додатвковий автономний підігрів або обігрівальний кожух, в такому випадку розрідження здійснюється завдяки гарячій парі. Всі технічні вимоги, пропоновані до тих чи інших видів цистерн, чітко регламентуються ГОСТом 10674-75, в тому числі і устаткування специфічних ємностей, так званим тіньовим захистом і теплоізоляційним шаром.

Як правило, нові цистерни мають заводське оснащення термоізоляційним шаром. Але часто трапляється так, що при модернізації виробництва доводиться адаптувати наявне обладнання у відповідності з сучасними технологіями. Також з часом шар ізоляції може бути підданий деформації, внаслідок чого його функціональні властивості вже не будуть відповідати вимогам. І в тому і в іншому випадку необхідно облаштування нового або додаткового теплоізоляційного покриття, але за рахунок того, що резервуари мають специфічну геометричну форму, до недавнього часу це питання було досить проблематичним. Особливу складність викликають труби, крани і вентилі, для яких традиційні види ізоляційних матеріалів в більшості випадків просто не підходять. На даний момент таких проблем вже не існує, оскільки теплоізоляція пінополіуретаном вирішує всі важко здійсненні до недавнього часу питання.

Крім пінополіуретану, єдиним можливим способом облаштування термічно стійким захистом резервуарів є тільки  мінеральна вата. Але таке оснащення вимагає застосування додаткових кріпильних деталей, а також захисної обшивки листовим матеріалом. В результаті цього утворюються мости холоду, ізоляція стає вразливою до механічних пошкоджень, експлуатаційний термін її дуже обмежений, через постійне зсідання мінеральної вати, тому питання теплоізоляції таких резервуарів, цистерн чи ємностей постає перед її власниками знову і знову кожних 5-10 років. Постійне переоснащення та виправлення недоліків гальмує виробничі процеси і вимагає регулярних фінансових вкладень. При цьому труби, крани і вентилі практично неможливо захистити від зовнішнього впливу, що також негативно позначається на зберіганні певної категорії продукції.

Пінополіуретановий шар, що володіє щільністю 32-56кг/м3 і прекрасною адгезією, це набагато більш ефективний ізоляційний матеріал, функціональні можливості якого дуже і дуже широкі. Пінополіуретан має закриту пористу структуру, що забезпечує високі показники гідроізоляційних характеристик. При його застосуванні термічні втрати зводяться до мінімуму, відпадає необхідність у використанні дорогого кліматичного обладнання.

Високі показники теплоізоляційних характеристик обумовлюються сучасними технологіями і обладнанням, які застосовуються при обробці ємностей пінополіуретаном. Це єдиний матеріал, що відрізняється безшовним нанесенням, а, відповідно, і повною герметичністю. При цьому відсутня необхідність у використанні додаткових кріпильних елементів, оскільки теплоізоляційний шар прекрасно тримається на будь-якій поверхні. Таким же чином відбувається повна герметизація труб, кранів і вентилів, сполучених з резервуаром.

Обробка цистерн жорстким пінополіуретаном має ряд переважних якостей, а саме:

  • гідро-і термоізоляційний шар щільністю 32-56кг/м3;
  • захист від корозії;
  • можливість обробки практично будь-яких площ і будь-якої геометричної форми;
  • мінімальний коефіцієнт теплопровідності;
  • високі показники морозостійкості;
  • мінімальна сприйнятливість до впливу агресивних середовищ і мікроорганізмів;
  • стійкість до впливу відкритого вогню та високих температур;
  • відсутність необхідності в регулярному ремонті;
  • простота відновлення пошкодженого шару;
  • відсутність шкідливих випаровувань в процесі застосування;
  • термін експлуатації становить не менше 15 років.

Крім того, пінополіуретановий шар володіє широким діапазоном технологічних особливостей, що дає можливість виконувати нанесення теплоізоляційного матеріалу на ємності, цистерни та інші резервуари, до яких пред'являються найрізноманітніші технологічні вимоги, в індивідуальному порядку.

[gallery ID=12 category ID=49]