Конструкція даху і планування

Як правило, на етапі будівництва будинку можна спланувати конфігурацію горищного приміщення, мансарди, вибрати утеплення, продумати технологію обігріву та вентиляції. При цьому внутрішнє планування мансарди залежить від вибору типу даху. Найпростіший варіант - двосхилий дах. Простір під ним не буде мати складну геометрію, частина стелі буде горизонтальною, а частина – похилою, такий варіант простіше, швидше і дешевше впровадити, але зовнішій вигляд і естетичне задоволення від проживання в такій мансарді будуть сумнівними.

 Ще один варіант - ламаний, складний або купольний (мансардний) дах. Його конструкція трохи складніша, але і результат виходить більш прийнятним. Таке приміщення займає всю площу поверху. Воно виглядає набагато краще, в якій вища стеля і стіни без скосів, у такому дизайні трохи треба затрити більше, але і результат буде краще. Основне, що впровадити будь-який варіанту результат утепленн

Зовнішнє оздоблення фасаду і фронтонів

Якщо оздоблення мансарди ведеться на етапі будівництва будинку, фронтони декорують тими ж матеріалами, що і фасад всієї будівлі. Найчастіше використовують облицювальну цеглу, сайдинг, штукатурку, декоративні панелі. Ще один популярний варіант – вентильовані фасади. Утеплення фасадів відіграє не набагато меншу роль ніж утеплення мансардного даху, і вцьому варіанті теж ншироко використовують пінополіуретанове утеплення, його можна виконати у бідь-якому поєднанні з оздоблювальними матеріалами: і з облицювальною цеглою (заливний ППУ всередину стіни), і з сайдингом чи іншими навісними система оздоблення фасадів, і зі штукатуркою - по пінополіуретану можна штукатурити вирівнюючим шаром з модифікованим штукатурним розчином, з послідуючим оздоблення короїдами чи іншими полімерними мокрими штукатурками.

Внутрішнє утеплення підлоги, стін і стелі, - підбір матеріалів

Для утеплення дому зсередини можна використовувати будь-які сучасні утеплювачі, але щоб вони відповідали всім сучасним вимогам:

  1. екологічність, в домі будуть спати люди, тому матеріали мають бути 100% екологічними і сертифікованими;
  2. довговічність, - до утеплення мансарди, навіть через 10 років повернутися буде складно і дорого тому утеплювач має бути розрахований на увесь термін експлуатації мансарди а це не менше 40 років;
  3. низький рівень поглинання вологи, точка роси випадає завжди в утеплювачі, тому він має бути вологостійким і паропроникним, інакше волога накопичується всередину утеплювача і після нагрівання влітку там множаться грибки, пліснява, комахи ітд;

Утеплення та гідроізоляція фундаменту підвалу ззовні 

Пінополіуретан успішно застосовується і для утеплення та гідроізоляції, бетонного фундаменту цокольного поверху чи підвалу, завдяки своїй безшовності та унікальним характеристикам, ППУ одночасно надає бетонній поверхні і утеплення, і гідроізоляцію. Завдяки такій технології, бетонні конструкції не тягнуть вологу гшрунту, що піднімаєтьмяч аж до стін і даху, захищають від промерзання підлоги і підвал, та бережуть конструкції фундаменту і самого будинку від руйнувань, просідань. Теплоізоляцію та гідроізооляцію бажано проводити ще на стадії будівництва, поки є доступ до бетонного фундаменту, а конструкції будівлі і ноги її мешканців не відчули негативного впливу, сирого, холодного бетонного фундаменту.
Для підвищеної теплоізоляції до утеплювача пред'являють більш суворі вимоги, а у випадку з підлогою чи фундаментом, до його гідроізоляційних характеристик та якості виконання робіт. Таке утеплення не дає теплому повітрю проникати через ізоляційний шар, зберігаючи тим самим цінне тепло та гроші тих хто за нього платить. Пінополіуретан, що наноситься на внутрішні поверхні будинку, повинен ефективно зберігати тепло і одночасно не повинен «красти» зайві сантиметри простору, тому утеплювачі яких для надійної теплоізоляії потрібен шар товщиною 15-20 см, не зовсім вдале рішення, і піна пінополіуретану у цьому аспекті підходить найкраще.

Конструкція даху, мансарди, стелі чи перекриття більше, схильна до втрат тепла завдяки тому що тепло завжди піднімається вгору, і через те що ці поверхні мають велику площу зіткнення із зовнішнім середовищем. Тому для комфорту та економії тепла необхідно ефективна та якісна теплоізоляція. Так можливе утеплення горизонтальних конструкцій будинку, даху, стелі, мансарди пінопластом або пінополістиролом, чи плитами з мінеральної вати на основі базальтового волокна, але щоб уникнути містків холоду, та ще  й герметизувати всіх стики і примикання поверхні, і справді якісно утеплити мансарду краще використовувати безшовну напилювану теплоізоляцію пінополіуретаном ППУ.
Пінополіуретан - легкий і міцний теплоізоляціонний матеріал, що має своєрідну структуру, завдяки якій володіє найнижчим коефіцієнтом теплопровідності і самим малим водопоглинанням у порівнянні з іншими теплоізоляційними матеріалами, відмінними звукоізоляційними та герметизуючими властивостями.

Переваги Пінополіуретану:

  1. Найнижчий коефіцієнт теплопровідності: (0,019-0,03) Вт/мК.
  2. Водопоглинання матеріалів з поверхневою плівкою при вологості 98% за 24 години - 0,04% (2 г/м2).
  3. Пінополіуретан має високу адгезію, напилюється практично на будь-які матеріали: дерево, скло, метал, бетон, цегла, фарбу, не залежно від конфігурації поверхні. В результаті цього відсутня необхідність в спеціальному кріпленні ізоляції.
  4. Екологічно безпечний, шумоізоляційний і антикорозійний захист.
  5.  Досконала технологія забезпечує найбільш стислі терміни робіт, простота процесу отримання на місці застосування.
  6. Нанесене покриття не потребує оновлення і ремонту протягом усього терміну служби.
  7. Теплоізоляційний шар виходить цілісним, без єдиного стику.
  8. Покриття довговічні і не схильні до розкладання, не руйнуються під впливом сезонних температурних коливань, атмосферних опадів, агресивної промислової атмосфери.
  9. Теплоізоляційні матеріали біологічно нейтральні, стійкі до мікроорганізмів, цвілі, гниття, гризунів.
  10. Пінополіуретан не підтримує горіння і є трудногорючим матеріалом. Самостійного горіння не має.
  11. При відсутності механічних ушкоджень термін служби 30 років і більше.

Напилюваний пінополіуретан дає можливість:

  1.  Зменшити витрати, пов'язані з обігрівом і використанням теплової енергії (газу, мазуту і вугілля).
  2. Обмежити до мінімуму втрати тепла через стіни будівель. Тепло акумулюється в стінах.
  3. Ліквідувати витік тепла в будівлях через стики в блоках, тому зовнішня теплоізоляція вкриває (ізолює) всі елементи конструкції - від підвальних стін до даху.
  4. Знизити витрати, пов'язані з будівництвом будівлі шляхом зменшення товщини стін і застосуванням менших радіаторних батарей і обігрівальних котлів.
  5. Усунути конденсацію водяної пари в стіні, оберегти стіни від появи цвілі і гриба.
  6. Дає можливість поновлення старих будівель, у тому числі пам'ятників архітектури, використовуючи теплоізоляцію і міцну естетичну акрилову штукатурку.
  7. Продовжити життєвість будівель і збільшити їх вартість завдяки меншій схильності механічним пошкодженням і впливу атмосферних явищ.
  8. Збільшити звукоізоляцію перегородок і стін будівель, що особливо важливо в будівлях, розміщених поблизу місць з інтенсивним вуличним рухом і шумом.
  9. Протидіяти появі на стінах мікро тріщин, що виникають через внутрішнього перенапруження, тому всі елементи конструкції стін знаходяться при однаковій температурі.
  10. Сприятливий для навколишнього середовища і не містить шкідливих для здоров'я елементів.

При теплоізоляції мансарди важливо пам'ятати, що втрати тепла відбуваються не тільки через покриття, але і через торцеву стіну. Тому фронтон будинку також необхідно добре утеплити відповідно до сучасних вимог. Сучасний рівень теплозахисту дозволяє знизити втрати тепла більш ніж на 30% і тим самим істотно знизити витрати на обігрів будинку. Тепловтрати даху мансарди досить великі, тому грамотно виконане утеплення мансардного поверху здатне показати відчутні результати, і сторицею окупити затрати на теплоізоляцію мансарди.

Порівняльна характеристика різних будівельних матеріалів з погляду теплопровідності

Матеріал

Щільність
кг/м3

Теплопровідність
Вт/мК

Пористість

Порівняльнатовщина
мм

Пінополіуретан

 

0,022

Закрита

40

Пінополістирол

 

0,056

Відкрита

80

Мін. вата

 

0,048

Відкрита

100

Дерево

 

0,130

Відкрита

274

Керамзит

 

0,180

Відкрита

320

Газобетон

800

0,220

Відкрита

400

Цегла

1800

0,450

Відкрита

760

Бетон

2200

2,100

Відкрита

1720

 

Порівняльний аналіз ефективності використання ППУ і традиційної мін. вати:

    
 

Од.вимірювання

ППУ

Мін. вата

Коефіцієнттеплопровідності

Вт/мК

0,019-0,03

0,05-0,07

Термін служби

Років

25-30 і більше

до 5

Структура(пористість)

-

Закрита

Відкрита

Стійкістьдо агресивного середовищаі вологи

-

Стійкий

Насичується вологу, при цьому різко збільшується теплопровідність

Екологічначистота

-

Дозволений до застосування

Алерген

Теплові втрати

-

У1,7разинижче нормативних

Перевищує нормативніпісля 12міс.експлуатації